Ilm

Ida-Viru metsatulekahju kustutustööd jätkuvad ja põlengule ei ole veel piiri saadud (1)

Toimetas Andra Nõlvak, 6. juuni 2016 12:12
Foto: Päästeamet
Laupäeval läks Ida-Virumaal Illuka vallas Kuningakülas põlema mets. Õhtuks saadi tuli kontrollialla kuid pühapäeval avastati samas piirkonnas uus metsapõlend, mille pindala ulatub hinnanguliselt 45 hektarini. Kuigi põlengule piiri ei ole veel saadud, ohtu inimestele ja hoonetele ei ole.

4. juunil kell 13.12 teatati Häirekeskusele tulekahjust Illuka vallas Kuningaküla külas, kus põles metsanoorendik ja metsaalune 21 ha ulatuses. Raskendatud ligipääsu tõttu transporditi päästeressursid ja varustus sündmuskohale piirivalve veesõidukitega. Kustutustöödele kaasati  Politsei- ja piirvalveameti  helikopter, mis teostas nelikümmend veerünnet. Põlengualalt leitud lõhkekehad tehti demineerijate poolt kahjutuks. Tulekahju saadi kontrolli all 5. juunil kell 01.05. Järelkustutus töid hetkel kestavad.

Samal teemal

5. juunil kell 12.05 avastati Kuningaküla metsatulekahju piirkonnas uus metsapõleng,  põlenguala pindala ulatub hinnanguliselt 45 hektarini. Päästetöödel osalevad Iisaku, Narva, Sillamäe, Tapa ja Jõhvi päästemeeskonnad ning vabatahtlikud. Sündmuskohal moodustatud staap ja päästetöid juhib Ida regiooni vastutav korrapidaja. Põlengu kustutamiseks on kaasatud metsakustutuseks eritehnika, lisaks on kaasatud Politsei-ja piirivalve veesõidukid ning helikopter, mis teostas 54 veerünnet. Pimeda saabudes päästetööd peatati, täna hommikul  kustutustööd jätkuvad. Ohtu inimestele ja eluhoonetele ei ole.

Päästetööde juhi sõnul, on praegu Kuningakülas tegemist kahe erinevas kohas põleva metsatulekahjuga, omavahel need tulekahjud ühendatud ei ole. Esimene põleng, mis sai alguse 4.juunil on lokaliseeritud ning seal teostatakse järelkustutustöid ning 5.juunil 45 ha levinud põlengule piiri veel saadud ei ole. Kustutustööd jätkuvad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee