Ilm

NÄDALA ILM: loe, millist ilma on oodata alanud nädalaks 

Õhtuleht.ee, 13. juuni 2016 19:03
Foto: Mati Hiis
Riigi ilmateenistuse prognoosi kohaselt on algaval nädalal oodata kuni 24 kraadist soojust, kui ka suuremaid vihmahooge.

Teisipäevaks laieneb Venemaalt Eesti kohale kõrgrõhkkonna serv. Ilm on sajuta (saju tõenäosus on 25%). Tuul nõrgeneb ja pöördub läänekaarest idakaarde. Õhutemperatuur on öösel 2..7, rannikul 10 kraadi lähedal, maapinnal langeb 0 kraadi ümbrusse, päeval 17..22 kraadi.

Kolmapäeva öösel on Eesti kohal kõrgrõhkkonna lääneserv. Ilm on sajuta ja rahulik. Õhutemperatuur on 7..12 kraadi. Päeval suureneb lõuna poolt madalrõhkkonna surve ja kõrgrõhkkonna mõju väheneb. Pilvisus tiheneb ja Kagu-Eestist levib vihmasadu põhja-kirde suunas. Ida- ja kirdetuul tugevneb puhanguti 14 m/s, õhtul võib Soome lahel veel veidi tugevam olla. Õhutemperatuur on 18..23 kraadi.

Neljapäeval liigub madalrõhulohk üle Eesti. Sajab hoovihma, on äikest (saju tõenäosus 50-75 protsenti). Tuul pöördub idakaarest edelasse ja on sisemaal nõrk, rannikul mõõduka tugevusega. Õhutemperatuur on öösel 9..14, päeval 19..23, saartel ja läänerannikul kuni 16 kraadi.

Reede (17.06.) öösel on lühiajaliselt mõjusam kõrgrõhuhari. Ilm on suurema sajuta ja rahulik. Päeval liigub Kesk-Euroopast Läänemere äärde "lõunatsüklon". Keskpäeval hakkab Lõuna-Eestis vihma sadama, pärastlõunal laieneb sadu üle Eesti ja muutub intensiivseks, võib olla äikest. Õhtul on tiheda saju tõenäosus üle Eesti 75 protsenti, kohati kuni 90 protsenti. Idakaare tuul paisub tugevaks. Õhutemperatuur on öösel 9..13, päeval 19..24 kraadi.

Laupäeval liigub madalrõhkkond Läänemerelt edasi Soome. Öö hakul sajab tihedat vihma, keskööst alates tuleb sadu hoogudena ja alles õhtul jääb harvemaks. Tuul puhub öösel idast ja kagust, päeval pöördub edelasse ja on väga tugev. Õhutemperatuur on 13..17 kraadi, päeval saju vaheaegadel tõuseb mõnes kohas paar-kolm kraadi kõrgemale.õhapäevaks madalrõhkkond eemaldub ja veidi kõrgema õhurõhu foonil on kohatisi sajuhooge (saju tõenäosus 25%, kohati 50%). Öösel puhub tugev edelatuul, päeval nõrgeneb. Õhutemperatuur on öösel 8..13, päeval 18..23 kraadi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee