Ilm

Mis on algava nädala ilma märksõna? Loomulikult hoovihm! 

Õhtuleht.ee, 22. august 2016 21:47
Foto: Alar Truu
Riigi Ilmateenistuse selle nädala ilmaprognoosist jookseb katkematu joonena läbi märksõna hoovihm.

Teisipäeval laieneb Kesk-Euroopa kohalt kõrgrõhkkonna serv Läänemere poole ja väike madalrõhkkond eemaldub piki Botnia lahte põhja poole. Kuid selle serv riivab Eestit. Hoovihma sajab öösel enamasti Ida-Eestis, seejuures Kagu-Eestis võib tugevaid sajuhooge olla. Päeval on hoovihma võimalus kõikjal suur (enam kui 50%), pole välistatud ka äike. Puhub läänekaare tuul 1-6, päeval kuni 8 m/s. Õhutemperatuur on öösel 12..16, päeval 18..22 kraadi.

Kolmapäeval suureneb kõrgrõhkkonna mõju ja vihmahooge on vaid päeval ja üksikuid (võimalus ~25% piires). Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 19..22 kraadi.

Neljapäeval ulatub kõrgrõhuala serv napilt Eestini, üle Skandinaavia liigub aga Soome poole madalrõhulohk ja päeval on taas hoovihma võimalus suurem ning seda eelkõige Eesti põhjapoolses osas. Läänekaare tuul muutub tuntavamaks. Õhutemperatuur on öösel 8..13, rannikul jääb 15 kraadi ümbrusse, päeval 19..23 kraadi.

Reedel on kõrgrõhkkonna mõju tugevam. Hoovihma sajab kohati ja ikka on tõenäosus suurem Põhja-Eestis. Tuul on öösel nõrk ja läänekaarest, päeva peale tugevneb edela- ja lõunatuul. Õhutemperatuur on öösel 12..16, päeval 20..25 kraadi.

Laupäeval liigub üle Skandinaavia ja Botnia lahe aktiivne madalrõhkkond, laieneb jõuliselt servaga Läänemere äärde ning võib edelatuule väga tugevaks tõsta. Tänastel andmetel on sisemaal puhanguid 15, rannikul kuni 20 m/s. Tihedam sajutsoon kandub esialgsetel andmetel meist põhja poole ning sajuhooge on vaid laiguti ning uuesti suurema võimalusega Eesti põhjapoolses osas. Õhutemperatuur on öösel 13..18, päeval 18..22, Kagu-Eestis tõuseb 25 kraadi ümbrusse.

Pühapäeval kaugeneb madalrõhkkond Venemaa põhjaaladele ning tuul järk-järgult nõrgeneb, vaid Soome lahe ääres võib öösel veel väga tugevaid läänetuule puhanguid olla. Kohatiste vihmahoogude võimalus on suurem ikka Põhja-Eestis. Õhutemperatuur on öösel 9..13, rannikul kuni 17, päeval 18..23 kraadi.