2. november 2016Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Helen Pentsa 2. november 2016 19:19
Täna, 2. novembril sajab lund ja tuiskab, kohati võib sadu tugev olla, kuigi päeva jooksul peaks laussadu muutuma katkendlikumaks ja nõrgemaks ja võib tekkida pikemaid sajupause. Ilmateenistus hoiatab, et keeruliste ilmaolude tõttu on liiklusolud paiguti rasked.

Lumikatte kõrgus võib kohati jõuda 10 sentimeetrini, jäädes madalaimaks ilmselt Virumaal, kuhu sadu jõuab hiljem ja nõrgemana, ja kohati rannikualadel, kus osa sadu tuli vihma ja lörtsina, teatab Ilm.ee.

Homme, 3. novembril õhumass külmeneb ja see võib käivitada mereefekti. Siis on suuremas lumesajuohus eeskätt Soome lahe-äärsed alad. Mujal jääb ilm rahulikumaks ja pilvisus võib hõreneda. Õhutemperatuur langeb: soodsates oludes võib kohati öösel tulla kuni -15 °C ja päeviti enamasti alla 0 °C.

19:18
Kristin Aasma

Politsei teatel on tänase päeva jooksul Eestis juhtunud umbes paarsada sõidukite plekimõlkimist ja teelt väljasõitu. Juhtus ka ligi kümme tõsisemat liiklusõnnetust, kus inimesed said kannatada. Ühes liiklusõnnetuses hukkus sõidukijuht.

16:05
Piret Pappel

Üle Eesti on sõiduolud riigiteedel jätkuva lumesaju tõttu muutlikud, teatas maanteeinfo keskus. Ilmaprognooside kohaselt sajab õhtul ja öösel mitmel pool lund ja lörtsi. Õhutemperatuur on miinuskraadides ja teed võivad muutuda libedaks.

15:38

15:12
Kristjan Väli

Kas kõik lapsed jõudsid heitlikust ilmast hoolimata täna kooli? "See lumi meid veel ei mõjutanud, meid mõjutab jää pigem. Teed on meil sellised üles-alla, üles-alla. Lumi meid ei sega,“ kommenteerib Rõuge kooli direktor Toomas Raju. Direktori sõnul oli koolibuss graafikus ja tavapärasest rohkem õpilasi koolist ei puudunud.

15:10

14:10
Andra Nõlvak

Üllatus-üllatus. Lumi tuli maha ja valgeks läks maa, autojuhid sõidetud enam ei saa. Neid, kes viimasel hetkel rehve vahetama lähevad, on küll ja küll. Nii ongi järjekorda veninud teisipäevani. Kui kiirelt rehvivahetus käib - loe SIIT!

13:26

Avarii Pärnu maantee ja Kohila tänava ristis.

undefined (Teet Malsroos)
13:25
Kristjan Väli

Kas täna saab veel rehve vahetada? Loe pikemalt SIIT!

13:07
Kristjan Väli

Liiklusõnnetus Tallinnas Randvere teel. Toyotas olnud juht vigastada ei saanud, kuid auto läheb mahakandmisele.

Liiklusõnnetus. (Lugeja foto)
13:02

Täna ennelõunal hukkus Pärnumaal Ahaste külas sõiduauto ja veoki kokkupõrkes sõiduauto juht. Sõiduautol olid suverehvid. Loe pikemalt SIIT!

12:27

Lumised ilmad jätkuvad! Loe pikemalt SIIT!

12:01

Maanteeamet koos hooldepartneritega olid kõigis maakondades talihooldeks valmis ning tänane ilm ei tulnud üllatusena. Esimesed hooldemasinad sõitsid välja juba eile õhtul libedusetõrjeks. Loe pikemalt SIIT!

11:46

Politsei palub liiklejatel olla tähelepanelik: hommikune lumesadu tõi Harjumaa teedele kaose, Lõuna-Eestis on rahulikum. Politseinikud sündmuskohalt annavad teada, et Jägala-Käravete maantee on väga libe ja paluvad seal liiklejatel eriti valvas olla. Maantee on küll puhas, kuid see ei tähenda, et seal libedust ei ole. Praeguseks on seal juba mitu õnnetust olnud.  Loe pikemalt SIIT!

10:57
Andra Nõlvak

Täna hommikul kella kuue ajal juhtus liiklusõnnetus Ääsmäe viaduktil. Välismaalasest veokijuht kaotas libedal teel juhitavuse ja paiskus sõidukiga külili. Reka on risti keset teed ja tee on Pärnusse sõitval suunal kinni. Rekajuht on nõutu. "Ai-ai-ai," sõnab ta pead vangutades. Mees on pidanud abi ootama juba pea viis tundi. Siiski õnnelik õnnetus, kuna mees avariis viga ei saanud.

(Tiina Kõrtsini)
10:54
Piret Pappel

Lõuna prefektuuri pressiesindaja Ragne Keisk kinnitas, et Lõuna-Eestis pole teatatud ühestki suuremast liiklusõnnetusest. Viljandimaal olid hommikul mõned väiksemad plekimõlkimised, kuid inimesed pole vigastada saanud.

10:46
Kristjan Väli

Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel on teelt välja sõitnud marsruuttakso. Kaht reisijat pidi kiirabi pisut turgutama.  Õnnetus juhtus vahetult enne Kanama küla. Õhtulehe reporteri sõnul on maantee libe.

Marsruuttakso kraavis (Tiina Kõrtsini)
10:36
Helen Pentsa

"Täna hommikul maha sadanud lumi on teed väga libedaks muutnud, nii ka Viljandis. Linnas on näha, et lumelükkamine käib - nii teehooldusmasinate kui ka käsisahkadega. Kõrvalisemad tänavad on veel väga libedad," sõnab fotograaf Kenno Soo.

Viljandi (Kenno Soo)
10:24
Helen Pentsa
10:16
Piret Pappel
(Piret Pappel)

Tartus on talv. Eesti Rahva Muuseumini viiv Roosi tänav on juba päris talvise väljanägemisega.

10:15
Helen Pentsa
Loe rohkem