Loomad

FOTOD | Kuidas siis nii, Mena? Sa ju kannad ise meelsasti karusnahka! (59)

ohtuleht.ee, 5. mai 2017 13:12
Silmakirjalik Mena Suvari?Foto: AFP
Peaminister Jüri Rataselt karusloomakasvatuste sulgemist palunud eesti juurtega Mena Suvari käitumine tundub silmakirjalik, sest Hollywoodi näitlejanna on astunud ise korduvalt punasele vaibale nii nahkpükstes kui ka karusnahksetes aksessuaarides.

“Uhke Eesti-Ameeriklasena, olin ma väga rõõmus, kui kuulsin, et 14 Eesti parlamendi liiget esitasid ettepaneku karusloomakasvatuste keelustamiseks. Kõigi lahkete inimeste nimel ma tungivalt soovitan teil seda seaduseelnõud toetada, kui see hääletusele pannakse,” kirjutab Suvari oma pöördumises.

Samal teemal

“Ma soovitan tungivalt Eestil liituda teiste riikidega nagu Austria, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Ühendkuningriik, Holland ja Sloveenia - et vastu astuda loomade jumale kohtlemisele, keelustades karusloomakasvandused,” palub ta teha lõppu "sellele tagurlikule piinamistööstusele".

Samuti ta viitab EMORi uuringule, mille kohaselt ei toetavat 69% eestimaalastest karusloomakasvatusi.

Pea 100 aastaste traditsioonidega kasuka- ja kindatootja Linda juht Tarmo Kattago ütleb Õhtulehele kommentaariks, et mis uuringuid puudutab, siis sõltub tulemus küsimuse esitamisest. "Loomaõiguslased nimelt väidavad, et puuris peetakse metsloomi, tegelikult on need kodustatud loomad, aga ega faktid äärmuslasi ei huvita ju."

Karusnahaspetsialist Tarmo Kattago. Foto: Linda

"Samas, ega mul siin muud midagi väita polegi, kui et Mena Suvari on Hollywoodi äärmiselt silmakirjalik, kui ta on farmide vastu, aga samas kannab ise nahka ja karusnahka," ütleb Kattago ja viitab ohtratele fotodele ookeanitaguses seltskonnaajakirjanduses.

Vaata Menat SIIT!

SIIT!

...ja SIIT!

Kodanikuühiskonna ja internetivabaduse aktivist Elver Loho. Foto: MATI HIIS

Kodanikuaktivist Elver Loho ütleb Õhtulehele, et nn karusnahaküsimuses on täitsa tähelepanuta jäänud asja majanduslik pool. "Ma arvan, et see majanduslik pool on väga oluline ja tähelepanuta jäänud aspekt. Saan aru, et karusnahavastased aktivistid tahavad loomade kannatusi vähendada, aga teeme seda viisil, kus ka Eesti inimeste kannatused vähenevad - siis on lihtsam reformidele eestlaste toetust saada."

"Rikas ameeriklane Eesti peaministrile: koondage kõik karusnahatööstuse töötajad, sest minu vastikustunne siin Ameerikas on olulisem kui see kas vaesed eestlased suudavad ikka piisavalt raha teenida oma laste toitmiseks. Kulla maailmakuulus näitlejanna. Too Eestisse investeeringuid kaduvate töökohtade kompenseerimiseks ja siis räägime uuesti," kirjutab ta lisaks suhltusvõrgustikus. 

Eesti karusloomafarmides kasvatatakse tšintšiljasid, küülikuid, naaritsaid ja rebaseid ning kokku elab siin umbes 200 000 kodustatud karuslooma.

Riigikogu liikmed hääletavad seaduseelnõu üle 9. mail.

Samal teemal

09.03.2018
Eesti päritolu Hollywoodi staar eelistab julmusevaba toitu, ilu ja moodi
22.01.2018
FOTO | KARUSNAHA-ANALÜÜS: Barbi Pilvre kahtlustab, et Ene-Liis Semper kannab kassinahast kasukat
22.04.2017
Loomade eestkostjad: Saksamaa suretab karusloomakasvandused välja
04.04.2017
Maailmakuulus näitlejanna saatis peaminister Ratasele kurja kirja: Eestis tuleb karusloomakasvatused sulgeda!