Foto: Mati Hiis
Toimetas Marge Sillaots 25. mai 2017 16:45
Ilmateenistuse andmetel tõotab eelolev nädalavahetus tulla suhteliselt soe, kui temperatuur tõuseb isegi 20 kraadi juurde.

Reede öösel madalrõhulohk ühes sajuhoogudega eemaldub ja kõrgrõhkkonna mõju tugevneb. Taevas muutub selgemaks ja saju võimalus on märksa väiksem, kuid üksikud vihmahood siiski välistatud pole. Puhub valdavalt loodetuul 5-10, öö hakul puhanguti 14 m/s, pärastlõunal võib põhjarannikul uuesti läänetuule puhanguid teha.

Õhutemperatuur on öösel 4-9, päeval 16-18 kraadi, meremõjuga rannikul kuni 12 kraadi.

Laupäeval on suuremal osal Eestist kõrgrõhuvööndi mõjul sajuta ilm. Vihma võimalus on aga saartel ja ka Peipsi ääres, sest Eesti kohal saavad kokku loodevoolus liikuv jahedus ja Skandinaaviast lähenev soojem õhumass ning kahe erineva õhumassi kokkupuuteala ümbritseb tihedam pilvekiht. Sajuhulk on aga tõenäoliselt väike. Tuul puhub öösel põhjakaarest ja on tugevam põhjarannikul, hommikuks nõrgeneb ning päev tuleb rahulik.

Õhutemperatuur on öösel 4-9, päeval 14-19, meremõjuga rannikul kuni 12 kraadi.

Pühapäeva öösel peab kõrgrõhuvöönd veel vastu, ilm on rahulik ja suuremal osal ka sajuta. Üksnes Eesti lääneservas on vähese vihma võimalus. Õhutemperatuur on 3 kuni 8, Ida-Eestis võib maapinna lähedal 0 kraadi ümbrusse langeda.

Päeval laieneb Skandinaaviast madalrõhkkond üle Läänemere. Ilm muutub tuulisemaks ja pilvisemaks. Vihma võimalus suureneb. Õhutemperatuur on ennelõunal 12-17 kraadi, pärastlõunal tõuseb järk-järgult 20 kraadi ümbrusse, soojema õhumassi veel jõulisema liikumise korral võib veel paar-kolm kraadi kõrgemale kerkida.