SilehuulboaFoto: Vida Press
Toimetas Greete Kõrvits 26. mai 2017 12:54
Tennessee osariigi ülikooli teadlane Vladimir Dinets avastas, et silehuulboad peavad erinevalt teistest madudest jahti kambakesi. Tema sõnul on selline jahipidamine omane rohkem arenenud loomaliikidele, kirjutab CNN.

Teadlane räägib, et selline "tark" jahipidamismeetod, kus saakloom piiratakse ümber, on madude puhul suuresti tähelepanuta jäänud. Tema uurimistöö on sellel teemal maailmas esimene teaduslik uurimus.

Silehuulboad elutsevad Kuubal ja Bahama saartel ja toituvad nahkhiirtest. Dinets märkis, et boad siuglevad nahkhiirte trajektoorile ette nii, et nende vahelt läbi lendavaid närilised jäävad lõksu. Boad ripuvad pead alaspidi nahkiirte koopasuu ees, kust loomad sisse-välja lendavad. Sedasi mitmekesi varitsedes on tõenäosus saak hammaste vahele saada suurem.

Kuid huvitav on see, et kõik maod, kes operatsioonis osalevad, ei saa pelgalt osavõtu eest söönuks. Maod ei jaga - saak on püüdja jagu. Kas silehuulboa jaoks on koos jahipidamine hoopiski sotsiaalne tegevus, on teadlase jaoks põnev küsimus. Või ehk ei oska maod lihtsalt vennalikult jagada?

Kommentaarid  (4)

JUSS 27. mai 2017 03:19
Just nagu meil Eesiski. Kollektiiv teeb ära mingi töö. Kuid üks boss omastab kogu tulemi. Oma taskusse. Ning näitab eistele sõrme!
MTi 26. mai 2017 15:23
Vennalikult jagada pole ilus -jagaks parem võrdselt.
!!! 26. mai 2017 20:51
Maod saaki ei tükelda, saakloom neelatakse tervelt alla. seega kõik töötavad koos, üks pistab saagi pintslisse.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS