Ilm

JOPED SELGA! Isegi jaanilaupäevaks pole sooja oodata! (66)

Kristjan Väli, Geidi Raud, 2. juuni 2017 04:00
KÜLL KALLAB: Kahjuks on praegu vihm jääkülm, mitte romantiline sabin, mis jahutab suvesooja.Foto: Teet Malsroos

Samal ajal kui sakslased naudivad Berliinis 21 soojakraadi ja prantslased söövad 26kraadises Pariisi palavuses sarvesaia ning luristavad peale jääjooki, peame meie nädalale punkti panema vihmase ja jaheda ilmaga. Metsavana ei luba jaanipäevakski ilusamat ilma.

Juuni on käes, aga eile sadas mitmel pool Eestis lausa rahet ja vihma. Klimatoloog Ain Kallis ütleb, et praegust külma ei saa nimetada erandlikuks, ent seda esineb suhteliselt harva. "Ei ole üldse meeldiv see meteoroloogilise ehk kalendrilise suve algus. Klimaatiline suvi algas mõne päeva eest, aga kui ta peab mitu päeva külma, siis kaob see ka ära. Nüüd peame ootama astronoomilist suve, mis algab 21.-22. juunil," tõdeb Kallis. Ta meenutab, et kõige hullem oli 1998. aasta, kui terve suvi oli vihmane, külm ja tormiderohke. Soome ilmaennustajate kinnitusel on neil olnud nii külm ja kole mai vaid paar-kolm korda sajandi jooksul.

Metsavana Arvo Saidla ütleb, et teda ei üllata praegune ilm. "Arvan nii, et eks aeg annab arutust, aga praegu domineerivad eelkõige tugevad tuuled. Pakun, et soojemaks läheb alles pärast jaanipäeva," arvab ta. Metsavana ütleb, et suvine pööripäev tuleb pigem jahe. "Üle 15–17 kraadi ei prognoosi. Võib-olla Lõuna-Eestis tuleb üllatusi, aga ma kahtlen," lausub Saidla.

Samal teemal

21.06.2017
Ilmatargad: jaanid tulevad jahedavõitu. Mis edasi saab?
30.05.2017
Kuuse-taadi viimane kiri Õhtulehe lugejatele | Ilmatargad virvatulede pandis
30.05.2017
Metsavana Kuuse-taadi surmast: see on kurb, aga see on elu
30.05.2017
Kuuse-taadi viimane ennustus: tänavu tuleb palav suvi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee