Loomad

Laupäeval toimub lemmikloomade rongkäik Käpakäik (2)

Toimetas Keit Paju, 2. juuni 2017 10:53
Pilt on illustreeriv.Foto: ARNO SAAR
3. juunil kogunevad loomaarmastajad Politseiparki, et kell 12 Eesti Loomakaitse Seltsi eestvedamisel lemmikloomadega läbi linna kõndida ning näidata, et loom on samuti ühiskonna liige ja loomulik on temaga ka linnas toredasti aega veeta. 

Käpakäigu patroon on kõik neli aastat olnud armastatud tantsuseadja Märt Agu, kes marsib neljajalgse sõbraga Käpakäigul ka sel aastal. “Oluline on anda loomale võimalus sotsialiseeruda ja lasta tal ka teiste sarnastega kohtuda. Käin hea meelega oma koertega mänguväljakutel ja võtan neid kaasa kohvikusse. Käpakäik on selles osas suurepärane võimalus loomaga linnas lõbusalt aega veeta,” selgitab Märt, kellel on kodus kolm punast Iiri setterit Ferdinard, Ruudi ja Robinjo.

“Käpakäigu eesmärk on suunata tähelepanu sellele, et loom on samuti ühiskonna liige, pere liige, ning on väga loomulik ja vajalik teda oma tegemistesse kaasata, seal hulgas korraldada vahel linnas koos toredaid ettevõtmisi. Siin tuleb mängu ka olulisus lubada koera näiteks kaubanduskeskusesse ja kohvikusse. Loom on pere liige ning on loomulik teda kohvikusse ja poodi kaasa võtta. Seepärast toetavad seekordset Käpakäiku ka loomasõbralikud kohvikud,” räägib Käpakäigust Eesti Loomakaitse Seltsi kommunikatsioonijuht Liisa-Indra Pajuste.

Käpakäigulised kogunevad kell 11:45 Politseiparki, et kell 12 alustada rongkäiku Hirvepargi poole, kus toimub senise Käpakäigu ajaloo suurim koerte etteastete show koertekooli Koerus õpilastelt. Koerte hingeelust ja füüsisest jagavad mõtteid armastatud koertetreenerid Mari Valgma ja Emma Jäger koertekoolist Kratt.

Lemmikloomade rongkäik Käpakäik toimub sel aastal juba neljandat korda.

Eesti Loomakaitse Selts 2000. aastast tegutsev loomasõpru ühendav mittetulundusühing, mille missiooniks on abi vajavate loomade heaolu tagamine ja parandamine ning loomade väärkohtlemise ennetamine.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee