Foto: Tartu ülikooli loodusmuuseum
Toimetas Piret Pappel 17. juuli 2017 16:05
Reede, 14. juuli tõi Tartu ülikooli loodusmuuseumisse elevust, kui selgus, et kuningpüütoni munadest on koorunud esimene maopoeg.

“Minule teadaolevalt on see Eestis esmakordne, kui kuningpüütoni munadest on pojad välja hautud,“ selgitas olukorra erakordsust zooloog Andro Truuverk, kes hoolitseb loodusmuuseumi elavnurga loomade eest. Kuningpüüton on loodusmuuseumis munenud ka varem, kuid poegi seni koorunud ei ole.

Kuningpüütoni munad on nahkja kestaga. Üks emane muneb enamasti 4-6 muna, mõnikord võib mune olla ka kümmekond Foto: Vida Press

Loodusmuuseumi elavnurgas oleva kuningpüütoni terraariumist avastati viis muna 26. aprillil ning selleks, et seekord ka pojad kooruks, paigutati munad spetsiaalsesse inkubaatorisse 28 soojakraadi juurde hauduma. Esimene maopoeg pistis nina munast välja 14. juuli hommikul. Järgmised kaks otsustasid munadest välja tulla paar päeva hiljem.

Hetkel on pojad inkubaatoris kosumas ning loodusmuuseumi elavnurga külastajad saavad üht kuningpüütoni poega uudistama tulla tõenäoliselt septembri alguses. Teised kaks saavad endale hea kodu. Ühe poja saab endale inkubaatoriomanik, kes munade eest hoolt kandis ja teise muuseumi maomammal kosjas käinud isase mao peremees.

Täpse aja, millal maopojukest näha saab, lubab muuseum teada anda enda Facebooki-lehel.