Ilm

MILLISEKS KUJUNEB AUGUST? Venemaa lubab keskmisest soojemat, USA külmemat ilma (10)

Toimetas Marge Sillaots, 1. august 2017 10:36
Foto: Joosep Martinson
Venemaa ilmateenistuse prognoos näitab meile augustiks keskmisest pooleteise kraadi võrra soojemat ja sajust augustit, USA ilmateenistus (täpsemalt riikliku ookeani ja atmosfääri administratsiooni keskkonnaprognooside keskus NOAA) aga pigem keskmisest jahedamat augustit, kirjutab ilm.ee.

Eesti keskmine õhutemperatuur augustis on 16,3 kraadi, mis tähendab, et NOAA prognoosi kohaselt võib keskmiseks temperatuuriks oodata 15 kraadi piires.

Foto: NOAA

Kui aga uskuda Venemaa prognoose, võib keskmine õhutemperatuur tõusta 17-18 kraadini.

Foto: Venemaa ilmateenistus

Samal teemal

Möödunud aasta augustis registreeriti Ilmateenistuse andmetel õhutemperatuuri maksimumiks 26,6 kraadi (21. august, Viljandi) ning miinimumiks 3,7 kraadi (12. august, Kuusiku).

AccuWeatheri prognoos kogu Euroopale suvekuudeks on siiski tunduvalt süngem, kui juba maikuus teatati, et eriti just piirkonna lõunaosa räsivad kuumalained ja põud. Äikesetormide eest hoiatati Prantsusmaa ja Poola vahele jäävaid riike. Keskmiseks temperatuuriks Euroopas prognoositi juuliks-augustiks 32 kraadi.

“Seni on meie suvi olnud tõepoolest jahedavõitu, kuni viimaste päevadeni,” rääkis Õhtulehele sünoptik Taimi Paljak vaid nädal tagasi. “Suve külm algus lubab aga ilmamudeleid aluseks võttes ilusat augustit. /---/ Suure tõenäosusega kulgeb suvi heitlikult – mõni päev kuuma ja selget ilma vaheldub veidi jahedamaga, mis on augustile igati omane.”

Raplamaa metsavana Arvo Saidla hinnangul kestab alanud suveilm vähemalt augustikuu keskpaigani välja. “Poole augustini saame kindlasti veel kena rannailma nautida,” lubab metsavana.

Samal teemal

01.07.2017
Päästeamet annab nõu: kuidas käituda äikese korral?
25.06.2017
Ilmatargad: “Võtke nüüd kähku päikest, kuni teist veel jagub!”
14.06.2017
TV3 VIDEO | Ilmavaatlejad: südasuvine soojus ei lase end kaua oodata
09.05.2017
Ilmatargad paljastavad, mis ootab ees jaanilaupäeval: suve ikka saab, sekka tugevat tuult ja äkk-pauke!