Ilm

Politsei 

Päästeamet: olge valmis tugevaks tuuleks, lendu läinud katusteks ja võimalikeks elektrikatkestusteks! (12)

Toimetas Triinu Laan, 25. oktoober 2017 15:49
Foto: Madis Veltman
Riigi Ilmateenistuse prognoosi kohaselt on õhtul ja öösel oodata tugevat tuult ning lörtsi ja lund. Väljastatud on esimese taseme hoiatus, mis tähendab, et ilm võib teatud olukordades olla ohtlik. Harju, Lääne ja Pärnu maakonnas võib tuule kiiruseks olla kuni 20 m/s, Saare ja Hiiu maakonnas kuni 23 m/s.

Sellise kiirusega tuul võib murda puid ja lõhkuda katuseid, valmis tuleks olla võimalikeks elektrikatkestusteks, hoiatab päästeamet. Mida rohkem on katkestusi, seda kauem peavad inimesed olema valmis ise hakkama saama. Päästeamet soovitab laadida täis akupangad ja varuda igaks juhuks koju patareisid ning tikke ja küünlaid.

Samal teemal

Päästeamet tuletab meelde, et kindlasti ei maksa minna tormi ajal seiklema, et näiteks tormifotosid teha. Selline käitumine on ohtlik ja väljastatud hoiatustesse tuleb suhtuda tõsiselt – see on oluline samm ohutuskultuuri parandamiseks.

Mitmel ööl on temperatuur langenud juba ka -5 kraadini. Päästeamet soovitab elanikel veenduda, et küttesüsteemid oleks puhtad. Ärge unustage ka oma eakaid vanemaid, naabreid, sõpru, kes ilmselgelt küttesüsteemide korrastamisel kõrvalist abi vajavad. Ahjukütte puhul tuleb kütta mõõdukalt ja vältida ülekütmist, hoolega tuleb ka jälgida, et siibrit liiga vara ei suletaks.

Ahjuküttega kodudes võiks lisaks suitsuandurile olla ka vingugaasiandur. Alates 1. jaanuarist on vingugaasiandur kohustuslik gaasikütte olemasolul, mõistlik on paigaldada andur kõikidesse eluruumidesse, kus asub põlemisprotsessiga seotud seade, nagu näiteks puuküttel toimiv ahi, kamin või pliit.

Kindlasti tuleb meeles pidada, et vingugaasiandur ei asenda suitsuandurit ega vastupidi. Suitsuandur paigaldatakse teadupärast lakke, vingugaasianduri jaoks on õige koht seinal hingamisteede kõrgusel, magamistoas voodi kõrgusel.

Politsei hoiatab libeda tee eest

"Päikese loojudes võtavad võimust null- ja miinuskraadid ja teed võivad muutuda väga libedaks. Kui termomeeter püsib nulli juures või alla selle ja sinu sõidukil pole talverehve, siis kaalu väga tõsiselt, kas tasub autoga sõitma minna. Must jää on ohtlik, sest ei jää silma. Loodame, et sina oled loodusest sammuke ees ja lähed varsti rehve vahetama," kirjutab politsei- ja piirivalveamet oma Facebooki lehel. 

 

Samal teemal

25.10.2017
ETTEVAATUST! Õhtul on oodata lörtsi ja lund, teeolud muutuvad halvaks
24.10.2017
ILMATEENISTUS HOIATAB: kagutorm piitsutab lume, lörtsi ja vihmaga, liiklusolud lähevad hulluks
24.10.2017
Lumi ja lörts jõuavad kolmapäevaks Eestisse
22.10.2017
VIDEO | Lääne-Virumaal tuli maha esimene lumi