Ilm

Politseikoer Dexter püüdis autovarga kinni (11)

Toimetas Triinu Laan, 25. oktoober 2017 16:22
Foto: Lõuna prefektuuri Facebook
Lõuna prefektuuril on vedanud – neil töötab politseikoer Dexter, kes oma lühikese karjääri jooksul on  kinni pidanud relvastatud kurjategija, ajanud edukalt varaste jälgi, otsinud kadunud inimesi ja  sündmuskohtadelt põgenenud roolijoodikuid.

Eilegi pani Dexter kiire punkti vahejuhtumile, kus autovaras püüdis politsei käest põgeneda, krirjutatakse Lõuna prefektuuri Facebooki-lehel.  

Samal teemal

Sündmused said alguse 24. oktoobril, kui Tartumaal näidati ühele noormehele müügiks pakutavat vana Opelit. Kui müüja korraks majja läks, istus nooruk masinasse, käivitas mootori ja kihutas minema. Sõidukivarast asus otsima politsei. Samal õhtul teatati, et Tartu lähistel metsatukas paarutavad noored ringi ühe vana Opeliga. Sõidukit nähes võis politsei olla kindel, et tegu on selle sama varastatud autoga.

Kui patrull lähenes lustisõitu teinud noortele ja andis korralduse seisma jääda, jätsid paarutajad Opeli sinnapaika ja jooksid võssa. Politseiautost välja hüpanud teenistuskoer Dexter pidas autovarga kohe kinni ning kindlaks tehti teisedki kaasasõitnud.

Politsei on asjaolude väljaselgitamiseks alustanud kriminaalmenetlust karistusseadustiku vargust käsitleva paragrahvi alusel.

Samal teemal

10.00.2018
FOTOD | Teenekas politseikoer Como saadeti pidulikult pensionile
14.08.2017
FOTO | Politseikoer Rommel aitas leida metsa eksinud 82aastase mehe
17.07.2017
FOTOD | NUMMIMEETER PÕHJA: aastane Hugo õpib tubliks narkokoeraks