Ilm

VIDEOD | Murmanskis ja Lapimaal nähti taevas tulekera (21)

Toimetas Kristin Aasma, 17. november 2017 21:43
MeteoriidilendFoto: Kuvatõmmis / ERR
Venemaal Murmanskis nägid paljud inimesed ööl vastu reedet taevas lendamas tulekera. Sarnast valgusnähtust ja sellega kaasnenud tugevat pauku täheldati ka Soomes Lapimaal.

Interfax kirjutab, et Murmanskis nähtud boliit oli pärit leoniidide meteoorivoolust. 

Samal teemal

Murmanski astronoomiaklubi Orion esimees Viktor Trošenkov ütles Interfaxile, et see nähtus ei kujutanud inimestele mingit ohtu. „Asi on selles, et 17. novembrist 18. novembrini on leoniidide, ühe kõige võimsama meteoorivoolu maksimum ning selles voolus on palju eredaid osi,“ rääkis astronoom lisades, et boliidid teevad taevasse ereda jälje, mida võib võrrelda Kuu valgusega. „See on väga huvitav ilming, mida on kasulik vaadelda, kuid mingit ohtu see endast ei kujuta.“

Ka Soomes Lapimaal nägid inimesed eile taevas valgusenähtust, kuid selle päritolu asjus pole eksperdid veel täielikule üksmeelele jõudnud, kirjutas ERRi uudisteportaal. Inari päästekomando teatel on lisaks suure ja erksa valguskera nägemisele teatanud kohalikud elanikud ka tugevast paugust. Esialgse hinnangu kohaselt oli tegu meteoori, võimalik, et ka meteoriidiga.

Samal teemal

05.02.2018
Soome taevas nähti jälle eredat tulekera
06.10.2013
Teadlased: Tšeljabinski meteoriit on 4,56 miljardit aastat vana
01.03.2013
Tšeljabinski elanikud pidasid meteoriiti lennukiks, raketiks ja isegi ufoks
16.11.2007
Nädalavahetusel võib taevas näha Leoniide