Loomad

Loomakaitsjad paluvad lemmikuid sügistormi eest kaitsta (1)

Toimetas Denes Kattago, 24. november 2017 13:15
KassipoegFoto: Denes Kattago
Sügistormid on käes ja viimased paar päeva on Eesti üsna tugevate kagutuulte meelevallas olnud. Seoses sellega palub Eestimaa loomakaitse liit (ELL) loomaomanike tuulistel päevadel hoida vähemalt öisel ajal oma koerad-kassid võimalusel siseruumides.

 

Samal teemal

Mereäärsetel aladel elavad inimesed peaksid aga kindlasti mõtlema ka lautades elavatele põllumajandusloomadele.

Tormiiilid pole ohtlikud pelgalt inimestele vaid murduvad puud ja oksad kujutavad ohtu ka loomadele, kes võivad kartma hakata ja end territooriumilt välja murda. Kriitilise pilguga tuleks kindlasti üle vaadata loomadele ilmastikutingimuste eest kaitset pakkuvad varjualused, vältimaks puude või muude suurte esemete nendele kukkumist. Eestis kehtiva korra kohaselt peab näiteks koerakuut asetsema maapinnast kõrgemal ja olema tuule- ning veekindel.

 

ELL palub põllumajandusloomade pidajatel jälgida, et loomadel oleks võimalus tormi eest varjuda ning ennetada nende puude alla jäämise ohtu. Tormiga kaasneb pahatihti ka veetaseme tõus ning sestap peaksid rannikul elavad inimesed jälgima, et tõusuvesi ei ohustaks nii õues, kui lautades olevaid loomi. 

„Pärnus toimunud üleujutused on inimestel veel vast meeles ja ka siis olid mõned koerad sunnitud kuudikatustele vee eest ronima. Aastaid tagasi uppusid aga Häädemeeste vallas merevee tõusu tõttu lauta suletud lambad“, ütles ELL Pärnumaa piirkonnajuht Leana Land ja palus loomaomanikel muu vara päästmise kõrval mitte unustada ka oma hoolealuseid.

Samal teemal

15.11.2017
Rootsi kuulus valge põder ei pea enam jahimehi kartma
01.11.2017
LOOMAKAITSE AUHINNAD: metsloomad tsirkuses vs tibud prügikastis
18.10.2017
Loomakaitse liidu soovitus koeraomanikele: vastu talve kontrollige üle ka koerakuudid!
04.10.2017
Tänavakassidest rääkiv dokumentaal „Kedi“ kogus Eesti koduta kasside toetuseks üle 1000 euro