Loomad

VIDEO | Esimesed šaakalid on juba veebikaamera pildile jäänud (1)

Toimetas Triinu Laan, 28. november 2017 15:28
Foto: DANIEL GARCIA
Novembri alguses Läänemaale Metsküla randa paigutatud veebikaamera pildile on klõpuks ka mõned šaakalid jäänud. 

Esimesed šaakalid on valgustatud rannaribal juba käinud, kirjutab RMK blogi.  Alates 24. novembri õhtust on võimalik rannas toimuvat näha ka pimedal ajal, kahe võimsa IR-lambi abil paistab valgustatud ala umbes 50m kaugusele vee piirini – luigedki paistavad kaugemal meres.

Samal teemal

Valgustatud öödel on kaks šaakalit lonkinud mitmel korral vee piiril ning üks veidi julgem loom tulnud kaamera juures olevaid peibutuspalakesi nuusutama peaaegu roomates. Hirm sai temast aga enne võitu, kui suutis ivakese hamba alla saada.

Uus olukord vajab mõistagi veel harjumist, sest kohalikud šaakalid teavad iga kivi-kändu ja selle kandi tavapäraseid lõhnu. Vaevu punaselt hõõguvad lambiread kadaka otsas ja teised lagedal kivi taga vaia küljes ei jää umbusklikele märkamata, kaks kerakest kaablitki veel lisandunud oma lõhnadega kadaka alla.

Küll aga ülbed loomad harjuvad. Pole imestada, kui saabub hetk, mil elukas tõstab kaamerapostile jalga ja rihib sorina otse mikrofoni “koerale”.  

Millal võiks kaamerapilti jälgida, et uut loomaliiki näha?

 Viimase kolme öö vaatluste põhjal on muidugi ennatlik objektiivselt midagi  otsustada, kuid ööloom šaakal on, ja kui nälg vastapandamatult ei pitsita, siis enne pimedat praegusel aastaajal neid ei näe. Möödunud öödel on loomi nähtud kõige varem 21.15, hiljem 23.20 paiku, peale keskööd 00.42 ja 02.51. 24. novembri hommikul 7.42-7.45 kaamera ees käinud elukas paistis kehvakeste piltide järgi otsustades hoopis üksiku hundina. 

Kaamerapilti vaata SIIT

Samal teemal

16.00.2018
Riigikogu andis RMK-le õiguse osta looduskaitsealuseid maid
02.11.2017
Šaakalist saab ilmselt nuhtlus veelindudele ja konnadele, lammastele niikuinii
13.10.2017
Kas Eestimaa jahimehed oskavad šaakaleid üldse küttidagi?
13.10.2017
Šaakalikaamera näitab esialgu tühja randa