IlvesFoto: Kairi Kõivastik
Annika Erg 1. märts 2018 17:59
Põlvamaal Kanepis elavat pererahvast rõõmustab juba teist päeva enneolematu ja pilkupüüdev külaline, siinmail harva nähtav ja pigem omaette hoidev ilves.

Kairi Kõivastik sõnas Õhtulehele, et kui eile nägi ta ilvest vaid kassitoitu söömas, siis täna on loom terve päeva nende aias viibinud.

"Lihtsalt istub päikese käes, vaatab ringi ning lakub ennast. Seejärel tõuseb püsti ja kõnnib metsa poole. Nii on ta terve tänase päeva jooksul meie hoovis käinud," kirjeldas Kõivastik.

Ilves eile Foto: Kairi Kõivastik

Kõivastiku sõnul vaatab ilves pärast kassitoiduga maiustamist rahulikult ringi ning kuskile ei kiirusta.

Ilves laseb endast kaugelt pilte teha, kuid lähemale minnes jookseb metsa. Peagi on aga kaslane taas pererahva õuel luusimas.

"Eile kartsin natukene, aga täna juba oleme pikemalt teineteist silmitsenud," lisas Kõivastik. "Tema teeb oma toimetusi, mina omi. Ma ei lase end häirida tema kohalolekust. Kui talle meeldib, siis las olla."

Ilves täna Foto: Kairi Kõivastik

Ilvest näeb pererahvas oma hoovis esimest korda.

"Meil on käinud kitsed, põdravasikas, metssiga, jänesed ja mäger. Oravapere on meil siin ka olemas," räägib Kõivastik karvastest külalistest.

Ilves täna Foto: Kairi Kõivastik

Samal teemal

Kommentaarid  (61)

armas 2. märts 2018 16:59
Tubli pererahvas , andku natukene abiks toitu et ta jaksab sooja kevade ära oodata
Meil 2. märts 2018 12:28
Külastas kompostihunnikut uuris ja kraapis Järgmine päev viisin head ja paremat talle Nii mitu nädalat Aga kevadel enam ei tulnud See oli mõned aastad tagasi kui oli ka just märtsis väga külm
2. märts 2018 12:42
kas see oli kiki-ärmataja
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS