Needsamad kutsikad olid julma veterinaari ohvridFoto: Reuters/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 2. mai 2018 21:23
Hispaanias tegutsenud loomaarst keeldus kohtus üles tunnistamast, et siirdas kirurgilisel teel kutsikate kõhtu heroiinipakikesi. Prokurör aga lubab, et narkoärika ning loomapiinaja hea elu on läbi.

Hispaania võimud andsid USA-le välja loomaarsti Andres Lopez Elorza. Süüdistatava tegevusele said hispaanlased jälile juba 2015. aastal, ehkki julm äritegevus toimus sellest veel 10 aastat varem.

Elorza osales narkootikumide smugeldamises, kuid seda eriliselt võikal moel: veterinaar õmbles kutsikatele kõhtu vedelat heroiini sisaldavaid pakikesi, pani loomad siis lennukile ja saatis nad New Yorki. Sealsed narkodiilerid lõikasid uimasti koerte kõhust välja ning arvatavasti hukkus selle käigus mitu kutsikat...

New York Times kirjutab, et tõenäoliselt saatis kurjategija kutsikad piinarikkale reisile näitusekoerte paberitega - koerad olid puhtatõulised. Äri käis New Yorgi, Hispaania ja Colombia vahelt, ka Colombia diilerid kasutasid vahel kutsikaid. 2005. aastal leidsid Colombia võimud narkoreidi käigus ühes talus kümme kutsikat, kelle kõhuõõs oli heroiini täis topitud.

Ehkki kuriteost on möödas palju aega ja leitud kutsikad - need, kes ellu jäid - on üles kasvanud uutes kodudes ning on juba väärikas eas, ei ole uurijad väsinud nende nimel võitlemast. „Elorza pole mitte ainult narkoärikas, ta reetis oma ametivannet, mille kohaselt peab ta loomade kannatusi ära hoidma,“ ütles USA prokurör Richard Donoghue. „Koerad on inimese parimad sõbrad ja nagu süüdistatav peagi näeb, meie oleme narkoärika suurimad vaenlased.“

Et kole lugu positiivsel noodil lõpetada: ühest päästetud kutsikast sai üles kasvades tubli narkokoer.