Loomad

VIDEO | Loomamassöör peab olema valvel: kuidas hoiduda hammustustest ja kabjahoopidest  (5)

Reti Jõerand | Video: Erki Pärnaku, 1. juuli 2018 21:32
Foto: Erki Pärnaku

Põhiline erinevus inimese- ja loomamassaaži vahel on füsioloogias. „Inimene on näiteks koeraga võrreldes aeglane ja inertne. Koer on kiirem, hobune sportlikum ja vastavalt sellele kohandatakse massaaživõtteid. Oluline on ka see, mismoodi toimub ainevahetus, kuidas ja kui kiiresti lihas reageerib,“ räägib loomamassöör Irina Bukk. 

Loomadele saab teha mitut liiki massaaži, alustades üld- ja lõpetades lümfimassaažiga. „Lümfimassaaž on suunatud tursete vähendamisele ja klassikaline on lihtsalt üldine jõuline massaaž,“ seletab Bukk. Massaažiliigi valikul lähtutakse patsiendi tervisest ja vajadustest: kas on vaja ravimassaaži või näiteks võistluseks valmistuvale sportkoerale spordimassaaži.

„Minu kogemused on näidanud, et ravimassaaž pärast operatsiooni annab huvitava efekti. Näiteks pole enam silmaga näha õmbluskohta, kuhu karvad ei ole veel jõudnud pealegi kasvada. Vot niivõrd hästi mõjub see massaaž sellisele loomale!“ kinnitab Bukk. „Massaaži puhul on loomade tagasiside enamasti kiirem kui inimestel. Loom reageerib väga hästi, kuid selleks peab olema õigesti tehtud tark massaaž. Massöör peab teadma, mida ta teeb, ning aru saama, milline võte kutsub organismis esile missuguse muutuse.“

Samal teemal

17.01.2020
ÕL VIDEO | LOOMAMASSAAŽI SALADUSED: miks saab mudida hobuseid ja koeri, aga mitte kasse?
24.07.2018
FOTOUUDIS | Mägedest ja obesega: Austria mees läks suksuga rongi peale

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee