Ilm

VIDEO JA FOTOD | VAATA METSKIISUSID! Elistvere ilveseemandal on pojad! (8)

Toimetas Maarit Stepanov, 6. august 2018 12:32
Foto: Tarmo Mikussaar
Tänavu on aasta loomaks ilves. Selleks puhuks tõi Elistvere loomapargis elav ilveseemand Gella ilmale kolm kutsikat, kes praegu on parajas müramiseas - üle kahe kuu vanad.

Pojad imevad emapiima ja on kasvult veidi suuremad kui kassipojad. Ilveseemand on nüüdseks oma poegi aina julgemini külastajatele näitama hakanud. 

Samal teemal

Ilveseuurija Raido Kondi sõnul on praegu ka looduses elavate ilveste poegade vanuseks 2 kuni 2,5 kuud. "Selles vanuses hakkavadki nad rohkem väljas käima ja pesa ümbruses võib neid näha. Emad hakkavad poegadega ringi liikuma. Ilveseemad kolivad poegi tihti uude urgu parasiitidest pääsmiseks, samuti, kui leidub parem pesapaik või kui murtud saagile on võimalik lähemale peatuma jääda," kiirjeldab ta.

Ilvesekutsikaid olid Elistvere loomapargis viimati uudiseks rohkem kui kümme aastat tagasi. "Rõõmustame väga, et Gella aastalooma tiitlit nii tõsiselt võttis, " kinnitab RMK Elistvere külastuskeskuse teabejuht Elle Mäerand. "Lootus oli meil juba eelmisel aastal suur, et Gella poegib!"

Tänavu läks kõik nagu soovitud ja nüüd on juba pea kuu aega külastuskeskuse hooldajad ilveste aedikus pisikesi metskiisusid siin-seal liikumas märganud.

Nädalavahetusel sai aasta looma töögrupp esimesed ilusad fotod ja videod imetavast ilveseemand Gellast. Aediku ümber tuli luurata ja oodata pea kaks ja pool tundi, enne kui ilveseemand koos kutsikatega end näitas.

Kõige kindlamalt võibki soovitada ilvese aedikut külastada kas hommikul või paar tundi enne loomapargi sulgemist - päevasel ajal on loomad varjulistes kohtades paigal ja enamasti näitavad end vähe. Ilvesepoegade nägemiseks tuleb varuda aega ja kannatust, kuid seal, kus istub ema, võib märgata ka poegi: kõige rohkem meeldib Gellale istuda ja kõndida ühe mahakukkunud puutüve peal, mis on näha ka Looduskalendri ilvesekaamerast

Vaata ka Tarmo Mikussaare poolt tehtud videot: 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee