Loomad

Karusnahatööstuse kurvad telgitagused: video paljastab kannibalismi Soome karusloomafarmides (9)

Toimetas Keit Paju, 23. november 2018 21:46
Kannibalism Lääne-Soome mingifarmidesFoto: Oikeutta eläimille organisatsioon
Soome loomaõiguste organisatsioon Oikeutta eläimille avaldas värske video ja pildid, mis paljastavad karusloomafarmides laialt levinud kannibalismi ja stereotüüpse käitumise. Piltidel on näha puuridesse jäetud ja kaaslaste poolt söödud surnud minke. Paljudel loomadel on koledad ja ravimata haavad. Puurid on väikesed, sisustuseta ja tihti räpased.

Filmimisel osalenud Kristo Muurimaa sõnul kannatavad karusloomafarmides elavad kannibalidest mingid samamoodi nagu ülearetatud monstrumitest rebased, kes jõudsid uudistesse eelmisel aastal. Kristo Muurimaa avaldas hiljuti raamatu uurimustest loomafarmidesse. Raamatu esitluse korraldab loomade eestkoste irganisatsioon MTÜ Loomus detsembri alguses ka Tallinnas.

Samal teemal

"Kannibalismi, korduskäitumist ja muud ebaloomulikku esineb kõikides karusloomafarmides olenemata riigist,” kinnitas Loomuse juhataja Kadri Taperson. “Kirjeldamatud jubeda olukorra aitab lõpetada ainult keelustamine. Loomus ja tema eelkäijad on Eestis karusloomafarmide keelustamist nõudnud juba 13 aastat. Ma ei kujuta ette, milliseid tõendeid ebanormaalsest olukorrast võiks veel vaja olla. "

Juba homme kell 12 korraldab Loomus Tallinnas suure rongkäigu loomade heaks, mille eesmärk on pöörata seadusandjate tähelepanu ühiskonna kaasaegsetele väärtustele ja toetada positiivseid muudatusi loomakaitses, sealhulgas karusloomafarmide keelustamist. Laupäeval toimuvad rongkäigud loomade kaitseks lisaks Tallinnale ka Riias ja Stockholmis.

Samal teemal

11.08.2018
VIDEO | Läti karusloomafarmi töötaja avalikustas õõvastavad kaadrid tingimustest farmis
06.08.2018
Suured moebrändid on karusnaha kasutamisest loobunud, kuid Prada puikleb vastu
19.09.2017
Šokeerivad kaadrid: Eesti ärimehele kuuluvas karusloomafarmis suri mitu tuhat looma
22.04.2017
Loomade eestkostjad: Saksamaa suretab karusloomakasvandused välja