Loomad

Loomakaitseorganisatsioonid taunivad Tallinna loomade varjupaika tabanud laimukampaaniat 

Toimetas Keit Paju, 7. detsember 2018 11:19
Tallinna loomade varjupaik Paljassaares Foto: Heiko Kruusi
Viimastel päevadel on meedias levitatud valeinfot Paljassaare teel asuva Tallinna loomade varjupaiga kohta. Eesti pikaaegsed loomakaitseorganisatsioonid on seisukohal, et sellise info levitamine on pahatahtlik ja väär.

“Niisugust rumalust ei tohiks keegi tõsiselt võtta. Meie organisatsioonides tegutsevad inimesed, kellest enamusel on ka varjupaikades või loomapäästes töötamise kogemus, mistõttu teame, et Paljassaare varjupaiga tööga võib enam kui rahule jääda. Loomakaitses töötamine on raske ja kergesti läbipõletav eluviis, enamasti vabatahtlik või alamakstud ja põhjendamatud rünnakud ei aita ei inimesi ega loomi”, ütles loomade eestkoste organisatsiooni Loomus juhataja Kadri Taperson, kes on loomakaitse valdkonnas aktiivselt tegutsenud üle 20 aasta. 

Loomakaitsjate ühine seisukoht on, et Eestis tuleks kehtestada üldine kasside ja koerte kiibistamise kohustus ja üleriigiline lemmikloomaregister. Kiibistamise kohustus ja register vähendaksid oluliselt varjupaika sattuvate loomade arvu.

Eesti loomakaitseorganisatsoonid MTÜ LoomusEesti MetsloomaühingEesti Loomakaitse Liit, Eesti Loomakaitse Selts ja Pesaleidja MTÜ soovivad Varjupaikade MTÜle ja Paljassaare varjupaiga loomadele ja inimestele ilusat lähenevat pühadeaega ja jõudu raskustega toimetulemisel.

Samal teemal

06.12.2018
Tallinna Keskkonnaamet ja VTA Tallinna loomade varjupaigas rikkumisi ei tuvastanud
05.12.2018
KOHUTAVAD KAADRID! Endine Tallinna loomade varjupaiga töötaja avaldas pildimaterjali, mis paljastab närused tingimused varjupaigas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee