Vee all

Eesti teadaolevalt vanim angerjas peitis end Pühajärves 

Heiko Heitur, 17. jaanuar 2018 06:00
Foto: Maidu Silm

Elus tuleb ette huvitavaid juhuseid, kuid kui suur tõenäosus on, et tabate enda 32. sünnipäeval sama vana angerja? Just selline lugu juhtus alljärgnevate ridade autoriga möödunud suvel.

Ühel ilusal augustikuu nädalavahetusel tähistasime kauni Pühajärve kaldal sõpradega tähtpäeva. Kuna suur osa seltskonnast olid väiksemal või suuremal määral kalamehed, otsustasime passiivselt ka kala püüda. Haarasime kaasa kümme ketasunda ja kõik vajaliku, et need püüdma panna. Kuna Pühajärv on päris pirtsakas ja jätab tihtipeale ka kogenud kalamehed saagita, olin pisut skeptiline, kas lähedal asuvast roostikust üldse on võimalik särge tabada. Üllataval kombel ei läinud kaua, kui esimesed kalad olidki käes. Väärib mainimist, et särjepüüdja eelmine õngitsemine jäi lapsepõlve, kui ta proovis püüki Otepää biotiikidest, kus kork liigub ilmselt ainult tuule mõjul.

Kella 19 ajal viisime paadiga unnad sisse ja püügikohaks valisime lähima potentsiaalse koha, kus kala peaks liikuma. Unnad läksid 4-5 m sügavusele, kuigi järvel sügavust 7-8 m kanti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee