Loomad

Eesti vanimad rõivafirmad Marat ja Sangar loobusid karusnaha kasutamisest (9)

Toimetas Keit Paju, 10. jaanuar 2019 12:26
Foto: Martin Dremljuga
Eesti ühed vanimad tänaseni toimivad rõivafirmad Marat ja Sangar liitusid rahvusvahelise karusnahavaba programmiga Fur Free Retailer, milles osalevad disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Tänaseks on programmiga liitunud juba üle 20 Eesti ettevõtte, kes on ühinenud selliste tuntud tipptegijatega nagu Versace, Gucci, Armani, Hugo Boss, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ja teised.

“Karusnaha tootmise keskkonnajälg on suur. Marat ja Sangar ei pea karusnaha kasutamist enda toodete juures mõistlikuks,” ütles Marati ja Sangari tegevjuht Raul Saks.

Karusnahavaba programmi esindab Eestis loomade eestkoste organisatsioon Loomus. „Sangari ja Marati kui väga tuntud ja väärikate kaubamärkide liitumine rahvusvahelise karusnahavaba programmiga on märgiks selle kohta, et karusnaha aeg nii kohalikul kui ka globaalsel moeturul on otsa saamas,” ütles Fur Free Retailer programmi projektijuht ja Loomuse kommunikatsioonijuht Annika Lepp. “Jaanuari keskpaigas jõuab Riigikogu suurde saali taaskord hääletusele eelnõu, mis näeb ette karusloomafarmide keelustamise Eestis. Loodame, et positiivsele tulemusele annavad hoogu ka arengud moemaailmas ja tarbijate hoiakutes.”

Lisateavet karusnahavaba programmi kohta leiad SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee