Mitmesugust

KALALE / Pärnu jõe järgmised valikud 

hans soll, algatusrühm sindi pais, 16. jaanuar 2019, 21:18

Pärnu linnas Mai tänavas elab üks 88aastane visionäär. Suuresti tänu tema tegutsemisele on langenud Sindi pais. Olgu all ära toodud mõtted ja ettepanekud, mis läbi Hans Solli sule on tee toimetusse leidnud. 

1. Pärnu koha hoiatav kogemus 35 ja enam aastat tagasi oli lahes korralik kohapopulatsioon, 2–3kilose koha landi otsa saamine oli tavapärane, mõrdades oli isegi 5–6kiloseid kohasid (Heli Shpilev). Sellest ajast hinnatud vääriskala ressurss on pidevas ühtlases languses.

2. Populatsiooni mõjutajada) Keskkonnaministeerium ja keskkonnaamet (kalavarude osakond).b) Kutselised kalurid oma väljapüügiga.c) Harrastuskalastajad oma tänapäevaste kajaloodidega ja 4–5 ridvaga eri sügavuselt koha püüdmisega.d) Kaudselt sadama süvendustehnoloogia.e) Hallhülged ja tulevikus võimalikud kormoranid.On selge, et koha kui väärtusliku kalaressursiga on hooletult ümber käidud – vastutavad keskkonnateenistuse üksused on rakendanud vähe püügipiiranguid, jääalune koha on võrkudega välja püütud. 3. Samasugune saatus võib tabada ka Pärnu jõge Asustatud noorlõhed on juba 3–4kilosed ja annavad juurdekasvu. Kui me nad aga kinni püüame, siis on järelkasv olematu, samad on lood forelli ja poolsiirde siiaga. Sindi pais juba praeguses seisus enam kalatõkkeks ei ole, laskumine ja ülesminek on tagatud. Olgem siis arukad ja seisame ka meie elu eest veepeegli all.

Samal teemal

30. juuli 2019, 11:23
Sindi paisu lammutamine muutis jõe ojaks ja jättis paljud kaevud tühjaks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee