Ilm

ILMAPROGNOOS: Soome valmistub järjekordseks lumetormiks, Eestis tormihirmu pole (5)

Ohtuleht.ee, 16. jaanuar 2019 14:09
Foto: Alar Truu
Lõuna-Soomes on neljapäeval oodata selle talve üht suurimat lumetormi ning valmistutakse täis tuisanud teedeks ja elektrikatkestusteks. Eestis õnneks sellel nädalal tormi kartma ei pea.

Neljapäeval on oodata tihedat lumesadu ja päris tugevat tuult, mis puhub 15, kuid saartel ja rannikul kuni 20 meetrit sekundis. Jäiteoht on suur. Öösel langeb temperatuur kohati kuni 10 miinuskraadini, kuid hommikuks on väljas juba 0...+4 kraadi.

Samal teemal

Reedel liigub madalrõhkkond itta ning lund ja lörtsi sajab vaid mõnes kohas. Läänest ja loodest puhuv tuul on öösel väga tugev, kuid hakkab hommiku saabudes nõrgenema. Lõunaks on tuul juba mõõduka tugevusega. Temperatuur on öösel -3..-7 ja päeval -1..-4 kraadi.

Laupäeval kaugeneb madalrõhkkond veelgi, kuid kohatiste lumesadude võimalus püsib. Tuul on mõõdukas ja puhub peamiselt edelast. Õhutemperatuur on öösel -3..-8 ja päeval -1..-5 kraadi, saarte rannikul püsib temperatuur pigem 0 kraadi juures.

Pühapäeval on Eesti ikka madalrõhkkona servas, mis toob meile rohkem niiskust ja lumesadusid. Lääne- ja loodetuuled on rannikutel puhanguti tugevad. Õhutemperatuur on öösel -4..-9, sisemaal võib kohati -10 kraadi ümbrusse langeda, päeval -1..-6 kraadi.

Samal teemal

31.01.2019
ILMAPROGNOOS | Nädalavahetus toob Eestisse sula
11.01.2019
Rootsist alguse saanud tormipuhang liikus Soome. Ka Eestisse on oodata tugevaid tuuleiile
11.01.2019
Lumi kurguni? Selle nipiga võib lumerookimine kui lennates minna!
09.01.2019
KATASTROOF: Alpides sadas maha neli meetrit lund