Mitmesugust

KALALE / Unnapüügist uuesti ja uutmoodi 

Jarko Jaadla, 16. jaanuar 2019, 21:24

Unnapüük on kõige lihtsam viis tabada tõelist trofeehaugi, kuid kust püüda, millist unnatüüpi ning rakendust kasutada ja missugust söödakala eelistada?

Need on küsimused, mis reeglina vaevavad algaja talikalastaja pead, kuid ehk leiab ka kogenum kalamees nende ridade vahelt mõne nüansi, mida kõrva taha panna ja oma saagikust kalavetel tõsta.

Passiivne püük Talvine harkund haugipüügiks. Passiivseks püügiks nimetan mina seda, mida kunagi Väinamere kutselised kalurid talvel tegid. Kasutati sarapuust harkunda ja kaheharulist konksu. Rakendus on iseenesest lihtne. Risti augu peale pulk, 30sentimeetrine nöörijupp pulgast hargi jääpoolse haru külge, hargile kaheksasse lapatud nöör, mis vajutatud veekogu põhja poole jääva haru soone sisse just nii tugevalt, et see ise lahti ei vajuks, kuid nii nõrgalt, et röövkala rabades seda väga ei tunneks ning pingevabalt neelima saaks hakata. Nöörile järgnes raskus ja sellele traat või tross ning lõpuks juba ka konks, kuna tegemist passiivse püügiga, siis võib eeldada, et kasutati kaheharulist keskelt lahtist konksu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee