Ilm

Metsavana ennustab lindude abil: millal kevad lõpuks tuleb? (32)

Kristjan Väli, 28. veebruar 2019 20:35
LOODUSMÄRGID EI NÄITA: Arvo Saidla ehk Metsavana usub, et kevad jõuab Eestisse alles aprillis. Foto: Martin Ahven

Päike piilub mõnelgi päeval vargsi aknast sisse ja termomeeter näitab vahetevahel aina kõrgemaid numbreid, ent asjatundjate sõnul on kevadet oodata veel vara. Ilm läheb õige pea talviseks tagasi. „On arvata, et Ida-Eestis püsib lumi maas tavalise ajani ehk märtsi viimase dekaadini,“ usub keskkonnafüüsik Marko Kaasik.

Ilmataat ei hellita ja lootus varasele kevadele on kaduvväike. Mis sest, et küünlakuu oli tänavu üle ootuste soe. Ilmatargad ennustasid küll, et veebruaris paugub käre pakane, aga läks sootuks vastupidi: kuu viimasel poolel küündis temperatuur mitmel pool Eestis suisa seitsme soojakraadini.

Kahjuks päevased plusskraadid, soe päike ja mis seal salata – ka kevadiselt värske õhk – püsiva sooja ilma tulekut ei kuuluta. Keskkonnafüüsik Marko Kaasik usub, et ilm läheb talviseks tagasi. „Suurt külma ei ole oodata, aga lähemal kahel nädalal tuleb nii lörtsi, lund kui ka tuisku. On arvata, et Ida-Eestis püsib lumi maas tavalise ajani ehk märtsi viimase dekaadini. Praegu paistab, et aprill tuleb keskmisest soojem ja kuivem, seega võib arvata, et päriskevad algab juba aprillis.“

Samal teemal

28.02.2019
6 SOOVITUST: ere kevadpäike on liikluses kõrgendatud oht!
27.02.2019
Valimispäevaks lubatakse lund ja lörtsi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee