Foto: Teet Malsroos
Johanna-Kadri Kuusk 8. märts 2019 07:38
Nädalavahetus toob Eestisse vihma ja lörtsi. Õhutemperatuurid mänglevad sula ja miinuskraadide piirimail.

Reedel laieneb madalrõhkkond üle Eesti. Ennelõuna on üksikute vihmahoogudega. Pärastlõunal muutub sadu laialdaseks, õhtu poole tihedaks - enamasti sajab vihma, aga mõnes kohas võib sekka ka lörtsi tulla. Puhub väga tugev lõuna- ja edelatuul, puhanguid on sisemaal kuni 14, rannikul 17, saartel 20 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on öösel +1..+4, päeval +4..+9 kraadi.

Laupäeval liigub madalrõhkkond edasi üle Soome Karjala poole ja selle lõunaservas tõuseb edela- ja läänetuul tormiseks, puhanguid sisemaal 15-18, saartel ja rannikul 20-25 meetrit sekundis, õhtupoolikul nõrgeneb. Öö hakul sajab vihma, pärast keskööd läheb sadu üle lörtsiks, hommikul lumeks. Päeval on üksikuid lumehooge, kuid õhtul võib Lõuna-Eestisse uus lume- ja lörtsisadu jõuda ning edasi põhja poole laieneda. Õhutemperatuur on öö hakul +1..+4, pärast keskööd langeb -2..+1 kraadini, päeval on 0 kraadist Põhja-Eestis kuni +3 kraadini Lõuna-Eestis. 

Pühapäeva öösel tõmbub Karjala poole liikunud madalrõhkkond kaugemale ja selle järel läänekaare tuul rahuneb. Sajab nii lund, lörtsi, sekka ka vihma. Õhutemperatuur on 0..-4, Lõuna-Eestis kuni +2 kraadi. Päeval on sadusid enam Eesti lõunapoolses osas, kus sajab põhiliselt lörtsi, sekka võib ka vihma tulla, Põhja-Eestis on üksikuid lumehooge. Puhub mõõdukas läänekaare tuul. Õhutemperatuur on -1..+2 kraadi. 

Esmaspäeva öö hakul eemalduvad ka sajupilved. Päeval on loodevoolus saabuvas õhumassis taas niiskust ja lumehooge laialdasemalt. Tuul pöördub loodesse ja muutub veidi tugevamaks. Õhutemperatuur on öösel -2..-7, sisemaal kohati -10, päeval 0..-5 kraadi.

Teisipäeval tugevneb kõrgrõhuhari. Öö hakul on veel üksikuid lumehooge, hommikuks taevas selgineb ning päev on laialdaselt päikeseline. Puhub võrdlemisi tugev loodetuul. Õhutemperatuur on öösel -4..-9, sisemaal langeb siin-seal alla -10°C, päeval 0..-4 kraadi.

Kolmapäeval eemaldub kõrgrõhuhari küll tasapisi Venemaa poole, kuid hoiab meie ilma selge ja sajuta. Öö on vaikne ja õhutemperatuur langeb -5..-10, sisemaal kohati -15 kraadi ümbrusse, rannikul on veidi pehmem. Päev püsib mandril päikeseline, saartel tõmbub pilvisemaks, kuid ilm on veel sajuta. Kagutuul tugevneb. Õhutemperatuur tõuseb -2..+2 kraadini.

Neljapäeval laieneb madalrõhkkonna serv üle Läänemere, toob pilvi ja eelkõige saartel sajab lund ja lörtsi, mandril on vaid üksikute lumehoogude võimalus. Puhub tugev kagutuul. Õhutemperatuur on öösel Eesti lääneservas 0..-4, mandri sisealadel -5..-10, päeval -2..+3 kraadi.