Kalale! 17. juuni 2008 14:34
MTÜ Koos Kalale korraldab 11. -15. augustil 2008 Võrtsjärve ääres isade ja poegade kalastuslaagri, mille eesmärkideks on luua võimalus isade-poegade „meestevaheliseks“ suhtlemiseks, pakkuda neile mitmekülgset, sisukat puhkust, ühist kalastamist, kalastusõpet ja osalemist traditsioonilises laagrielus.

MTÜ Koos Kalale korraldab 11.-15. augustil 2008 Võrtsjärve ääres isade ja poegade kalastuslaagri, mille eesmärkideks on luua võimalus isade-poegade „meestevaheliseks“ suhtlemiseks, pakkuda neile mitmekülgset, sisukat puhkust, ühist kalastamist, kalastusõpet ja osalemist traditsioonilises laagrielus. Laager toimub Vaiblas, Veldemani Puhkemajas ja puhkemaja territooriumil; kalastuspaikadeks on Võrtsjärv ning tormiste ilmade puhul Emajõgi ja/või Tänassilma jõgi. Naiste osalemine on lubatud vaid erandjuhtudel ning väga veenvate põhjenduste olemasolul. Samuti pole isadel lubatud kalastuslaagris pruukida alkoholi, välja arvatud pudel õlut pärast sauna.

Laagrisse tuleb kaasa võtta oma kalastusvarustus, kuid erinevat varustust on võimalik osta ka kohapeal. Soovitav on kaasa võtta oma paat; kohale tuuakse ka rendipaate, ent nende arv on piiratud. Samuti tuleks osalejatel endil varem valmis varuda õngesöötasid – vihmausse, kärbsetõuke jms.

Võimalik on valida kahe majutusviisi vahel: ööbida kas Puhkemaja tubades või telkida laagriplatsil. Sellele vastavad 2 erinevat hinnapaketti: 1500.- või 1100.- krooni inimese kohta. Telkimise korral tuleb lisaks laagri osalustasule maksta kohapeal telkimistasuna 200.- krooni (4 ööpäeva eest 1 telgi kohta). Toad on 2- või 3-kohalised ning paiknevad kahes hoones: uues ja vanas majas. Uue maja toad on nüüdisaegsemad ja osades neist on ka eraldi dušš/tualettruum; osade tubade puhul tuleb kasutada koridoris paiknevat dušširuumi ja tualetti. Laagriliste tubadesse majutamine toimub laagrisse saabumise järjekorras 11.-ndal augustil – kes varem kohale jõuavad, saavad ka natuke etema toa. Telkijatele on olemas pesemisvõimalused ja tualetid Puhkemajas. Uues ja vanas majas on kokku 60 majutuskohta.

Toidu valmistamine toimub nimme välioludes (gaasipõletitel või lõkketulel) ning sellesse töösse kaasatakse laagrilised: eesmärgiks on, et iga isa-poeg/pojad/tütred lööksid kaasa vähemalt ühe söögikorra toimkonnas nii toidu valmistamisel kui ka nõude pesemisel. Toidu valmistamisel abistavad meid vajadust mööda ka Puhkemaja kokad. Vähemalt ühel õhtul leiab aset Vladi Õpiköök, mille käigus valmistatakse Vladislav Koržetsi eestvedamisel üheskoos erinevaid kalaroogasid.

Laagrielu juurde kuuluvad ka rivistused, lipuheiskamised ja langetamised, jagunemine rühmadeks ning rühmadevahelised võistlused erinevatel aladel kalastusviktoriinist võrkpallini, laagrilaulu loomine ja selgeksõppimine. Öörahu tagamiseks ning laagri ja paatide valvamiseks moodustatakse laagrilistest (isadest) ka öised vahtkonnad.

Kavandatud on kalastusõpe: ABC algajatele ning meistriklassid eesti kalastuskorüfeedelt. Nõusoleku meistriklasside läbiviimiseks on andnud Alvar Heiste, Rein Truumets, Stanislav Pesjukov, Marko Kinusar ja Erki Oppe (siiski pole just nende meistrite osalemine igal juhtumil raudkindel, kuna sõltub nt õigeaegsest naasmisest kaugelt kalastusreisilt vms teguritest, kuid selliste tõrgete korral leitakse meistritele väärilised asendajad).

Kavas on Võrtsjärve muuseumi külastamine, kohtumine limnoloogiajaama juhataja Ain Järvaltiga ning võimaluse korral ka huviliste kaasalöömine kalateadlaste katsepüügil. Esialgu on veel lahtine võimalus purjetada ajaloolise kalega.

Erinevate võistluste auhinnalauad on lubanud katta ürituse sponsorid – kalastusvahendite juhtivad müügifirmad.

Ürituste lõplik programm ja ajakava valmivad vahetult laagri alguseks. Kõik ettepanekud laagrielu korraldamiseks ja mitmekesistamiseks on teretulnud.

Laagriülemaks on Vladislav Koržets, laagriülema abideks Martin Meier, Uku Tulev ja Jürgen Kirsis.

Kalastuslaagri lõpuks on kõikidel osalejatel võimalik saavutada õnneliku rampväsimuse rauge seisund.

Kalastuslaagri piletid saab osta Kalale.ee E-poest: http://www.kalale.ee/pood?2-100-0-1-Isade-ja-poegade-kalastuslaager

Kalastuslaagri tegevuskava: http://www.kalale.ee/sisu/ODEsNTIwNzYwLDE0LDAsMQ/

Vladislav Koržets

Lisainformatsioon:
koos@kalale.ee
(+372) 525 4488