Kalale! 11. märts 2009 20:22
MTÜ Koos Kalale korraldab 10-14 augustil 2009 Võrtsjärve ääres isade ja poegade kalastuslaagri. Juba teist aastat toimuva laagri eesmärkideks on luua võimalus isade-poegade „meestevaheliseks“ suhtlemiseks, pakkuda neile mitmekülgset, sisukat puhkust, ühist kalastamist, kalastusõpet ja osalemist traditsioonilises laagrielus. Laager toimub Vaiblas, Veldemani Puhkemajas ja puhkemaja territooriumil; kalastuspaikadeks on Võrtsjärv ning tormiste ilmade puhul Emajõgi ja/või Tänassilma jõgi.

Juba teist aastat toimuva laagri eesmärkideks on luua võimalus isade-poegade „meestevaheliseks“ suhtlemiseks, pakkuda neile mitmekülgset, sisukat puhkust, ühist kalastamist, kalastusõpet ja osalemist traditsioonilises laagrielus.

Laager toimub Vaiblas, Veldemani Puhkemajas ja puhkemaja territooriumil; kalastuspaikadeks on Võrtsjärv ning tormiste ilmade puhul Emajõgi ja/või Tänassilma jõgi. Naiste osalemine on lubatud vaid erandjuhtudel ning väga veenvate põhjenduste olemasolul. Samuti pole isadel lubatud kalastuslaagris pruukida alkoholi, välja arvatud pudel õlut pärast sauna.

Laagrisse tuleb kaasa võtta oma kalastusvarustus, kuid erinevat varustust on võimalik osta ka kohapeal. Soovitav on kaasa võtta oma paat; kohale tuuakse ka rendipaate, ent nende arv on piiratud. Samuti tuleks osalejatel endil varem valmis varuda õngesöötasid – vihmaussid, kärbsetõugud jms.

Võimalik on valida kahe majutusviisi vahel: ööbida kas Puhkemaja tubades või telkida laagriplatsil. Sellele vastavalt 2 erinevat hinnapaketti: 1500.- või 1100.- krooni inimese kohta. Telkimise korral tuleb lisaks laagri osalustasule maksta kohapeal telkimistasuna 200.- krooni (4 ööpäeva eest 1 telgi kohta). Toad on 2- või 3-kohalised ning paiknevad kahes hoones: uues ja vanas majas. Laagri maht on 60 inimest.

Toidu valmistamine toimub nimme välioludes (gaasipõletitel või lõkketulel) ning sellesse töösse kaasatakse laagrilised: eesmärgiks on, et iga isa-poeg/pojad/tütred lööksid kaasa vähemalt ühe söögikorra toimkonnas nii toidu valmistamisel kui ka nõude pesemisel. Toidu valmistamisel abistavad meid vajadust mööda ka Puhkemaja kokad. Vähemalt ühel õhtul leiab aset Vladi Õpiköök, mille käigus valmistatakse Vladislav Koržetsi eestvedamisel üheskoos erinevaid kalaroogasid.

Laagrielu juurde kuuluvad ka rivistused, lipuheiskamised ja langetamised, jagunemine rühmadeks ning rühmadevahelised võistlused erinevatel aladel kalastusviktoriinist võrkpallini, laagrilaulu loomine ja selgeksõppimine. Öörahu tagamiseks ning laagri ja paatide valvamiseks moodustatakse laagrilistest (isadest) ka öised vahtkonnad.

Lisainformatsioon www.kalale.ee , e-post: koos@kalale.ee, tel: (+372) 5254488

Pileteid saab osta Kalale.ee e-poest aadressil www.kalale.ee/pood

Laagri toimkond:

Vladislav Koržets
Uku Tulev
Martin Meier
Marek Purgats