Kalale! 29. aprill 2011 10:27
28. mail toimub Orjaku sadamas Hiiumaal juba traditsioonliseks saav Tuulekala festival. Festivali põhirõhk on pikanokalisel külalisel, kes umbes sel ajal peaks Hiiumaa vetesse jõudma.

Nagu eelmiselgi aastal toimub trollinguvõistlus. Võistluse start antakse Orjaku sadamast hommikul kell 10.30 ning püük toimub Jausa lahel. Lõpuajaks on planeeritud 15.30 sealsamas Orjaku sadama kail. Võistlus toimub paadi järgi lanti või söödarakist vedades. Igal meeskonnal võib olla kuni neli ritva, samas meeskonnaliikmete arv pole piiratud. Arvesse lähevad kalad, mis on kell 15.30 Orjaku sadamas. Esimesele kolmele kohale on auhindadeks hinnalised kalastustarvikud.

Registreerimine võistlusele toimub kuni 20. maini. Osavõtutasu on 8 eurot võistleja kohta, mille sees on ka lõunasöök. Võimalik on ka registreerida kohapeal, kuid siis on hind 12 eurot võistleja kohta. Täpsemad võistluse reeglid ja info: http://www.hiiukala.org/cms/index.php?page=tuulekala-trolling-2011&hl=et_EE

Festival avatakse pidulikult kell 15 pärastlõunal ning kestab hiliste õhtutundideni. Toimub laat, kus kaubeldakse kala, kalapüügikraami ning paaditarvikutega. Pakutakse laada kalasuppi. Töötubades saab ise proovida kala suitsutamist ning õppida sõlmesid ja võrgu rakendamist. Oma töötoad ja batuut on ka lastele. Huvilisi viiakse merele vaatama kuidas kastmõrra nõudmine päriselt käib. Õhtul saab jalga keerutada Iiukala bändi ja Apelsini saatel.

Festivali korraldajaks on MTÜ Hiiukala ning see toimub suuresti Euroopa Kalandusfondi toel. Külastajatele on festival tasuta. Lisainfot festivali kohta leiab kodulehelt http://www.hiiukala.org/.

Kohtumiseni!