Kalapüük

Peipsi järvest hakatakse taas vanu nakkevõrke välja tragima 

Kalale!, 30. mai 2011 22:45
Keskkonnainspektsioon alustab sel nädalal taas Peipsi järve puhastusaktsiooni, et eemaldada järvest sinna triivima jäänud ja veekogu risustavaid vanu nakkevõrke. Seekordses ettevõtmises löövad kaasa ka kohalikud kalurid. Ettevõtmise organisaatori, Lõuna regiooni peainspektor-nõuniku Tõnis Saariste sõnul toimuvad talgud kahes etapis.

Ettevõtmise organisaatori, Lõuna regiooni peainspektor-nõuniku Tõnis Saariste sõnul toimuvad talgud kahes etapis. Sel kolmapäeval ja neljapäeval, 1. ja 2. juunil võetakse ette järve lõunapoolsem osa ja eelkõige piirkond, kus toimus aktiivne talvine võrgupüük. Esimesel päeval suundutakse alustega Kallaste sadamast Piirissaare suunas, teisel päeval võetakse Kallastelt suund Mustvee peale.

Võrkude otsimisel ja tragimisel osaleb kokku 12 alust, sealhulgas seitse inspektsiooni poolt ja viis Peipsi kalurite ühingusse kuuluvatest kalapüügifirmadest.

Teine etapp on planeeritud läbi viia 8. ja 9. juunil. Siis toimub võrkude tragimine järve põhjaosas.

Võrkude väljatragimine toimub kalavarude kaitse eesmärgil, sest vette triivima jäänud võrgud võivad muutuda tapjavõrkudeks, mis veel pikka aega kala edasi püüavad. Tegemist võib olla ebaseaduslikult püügile seatud nakkevõrkudega või lihtsalt tuule ja jääga püügikohast eemale liikunud võrkudega.

Ettevõtmist finantseerib Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve risuvõrkudest puhastamist juba viiendat korda. Kolmel viimasel aastal on tragimine läbi viidud inspektsiooni oma jõududega. 2006. aastal osalesid ettevõtmises ka piirivalve, politsei ja mereinstituudi töötajad.

Nelja varasema aktsiooni käigus on järvest eemaldatud ühtekokku 1511 nakkevõrku, mille kogupikkuseks võib arvestada üle 100 kilomeetri.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee