Kalapüük

Inspektorid avastasid Manilaiu ümbrusest taas hulgaliselt salavõrke  

Kalale!, 13. september 2011 22:11
Keskkonnainspektsiooni Pärnumaa inspektorid avastasid möödunud nädala lõpus Manilaiu ümbrusest 133 tähistamata ja märgistamata ehk ebaseaduslikult püügile seatud nakkevõrku, mis kõik olid ka lubatust väiksema silmasuurusega. Võrgud asetsesid kaheksas jadas, neist kõige pikemas oli kokku 40 võrku. Keskkonnainspektsiooni Lääne regiooni peainspektor-nõuniku Enn Keemani sõnul on Manilaiu ja ka Kihnu ümbruses salavõrkudega pidevalt probleeme.

Võrgud asetsesid kaheksas jadas, neist kõige pikemas oli kokku 40 võrku.

Keskkonnainspektsiooni Lääne regiooni peainspektor-nõuniku Enn Keemani sõnul on Manilaiu ja ka Kihnu ümbruses salavõrkudega pidevalt probleeme. Sellist massilist rikkumist ehk nii suures koguses salavõrke ei ole teistes Lääne regiooni piirkondades tuvastatud.

Reedel avastatud püünised olid tõenäoliselt üsna hiljuti püügile seatud. Võrkudes olnud elujõulised kalad lasti vette tagasi. 72 kilo kala realiseeriti ning saadud tulu läheb riigituludesse.

Püügilt eemaldatud võrgud esialgu hoiustatakse, hiljem lähevad need hävitamisele.

Nädal varem eemaldasid inspektorid Manilaiu juurest 22 ebaseaduslikult püügile pandud võrku.

Kuna Manilaiu ja Kihnu ümbruses on salavõrgud jätkuvalt suureks probleemiks, kavatseb Keskkonnainspektsioon selles piirkonnas järelevalvet veelgi tugevdada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee