Kalapüük

Ida-Viru maakonna piires võib Peipsi järve jääle minna sõiduautodega 

Kalale!, 3. veebruar 2012 08:17
Alates 4. veebruarist on lubatud minna Peipsi järve jääle Ida-Viru maakonna piires, kuid mitte lähemale ajutisele kontrolljoonele kui 200 meetrit jalgsi, maastikusõidukitega, sõiduautodega ning traktoritega.  Küll aga on keelatud Peipsi järve jääle väljumine veoautodega.
Küll aga on keelatud Peipsi järve jääle väljumine veoautodega. Samuti on keelatud sõidukitega liiklemine ojade ja jõgede suudmetel lähemal kui 150 meetri.
Ohutu jääl liikumise meelespea kaluritele

Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht piirivalvekolonel Aimar Köss tuletab siinkohal kalastajatele meelde, et jalgsi järvele väljumine ja tagasitulek on soovitav registreerida lähimas kordonis. Transpordivahenditega väljumine ja tagasitulek Peipsi järvele kaugemale kaldast kui 1 kilomeeter on registreerimine kohustuslik . Kordonite kontaktandmed on Vasknarva kordon (333 1650), Alajõe kordon (333 1660), Narva kordon (3331580) ja Mustajõe kordon (333 1630). Aimar Köss paneb kalastajatele südamele mitte ligineda rüsijääle ning kindlasti olla periooditi ühenduses ka enda lähedastega, kes oleksid samuti kalastaja asukohaga kursis.
·  

Järvele minnes tuleks kaasa võtta laetud mobiiltelefon, milles on olemas kordoni kontaktnumber. Lisaks tuleks enese turvalisuse tagamiseks kaasa võtta ka navigatsioonivahend ja jäänaelad.
·  

Võimalusel ärge minge järvele üksinda. Ühes kaaslastega järvele minekul hoidke üksteise nägemiskaugusesse, et õnnetuse korral kaaslased teid märkaksid ja saaksid vajadusel abi kutsuda või seda ise osutada.
·  

Järvejääl transpordivahendiga liigeldes tuleb hoida ohutut vahemaad sõidukite vahel.
·  

Riietuda soojalt ja vastavalt ilmaprognoosile
·  

Külmarohi ja selle manustamine jätke koduseks tegevuseks kalasaagi kaalumise juurde.

·  Turvalist liikumist jääl ja kivi kotti!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee