Kalapüük

Jääle minek on keelatud Pärnu-, Saare- ja Lääne maakonnas. Hiiu maakonnas kehtestatakse keeld lähiajal 

Kalale!, 26. märts 2012 12:32
Alates tänasest on Lääne prefektuuri ettepanekul ja maavanemate korraldusel jääle minek keelatud Pärnu-, Saare- ja Lääne maakonnas. Hiiu maakonnas kehtestatakse keeld lähiajal. Politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri piirivalvebüroo tegi möödunud nädalal merega külgnevate piirkondade maavanematele ettepaneku keelata haldusterritooriumiga piirnevale merejääle ja avalikult kasutatavate veekogude jääle minek.

Politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri piirivalvebüroo tegi möödunud nädalal merega külgnevate piirkondade maavanematele ettepaneku keelata haldusterritooriumiga piirnevale merejääle ja avalikult kasutatavate veekogude jääle minek.

Ettepaneku eesmärgiks oli lähtuvalt jääolude muutusest tagada inimeste ohutus.

Kutseliste kalurite puhul on maakonniti tehtud mööndusi, et neil oleks võimalik merelt ära tuua oma püügivahendid.

Lääne maavanem on oma korraldusega lubanud kutselistel kaluritel jääl otstarbepäraselt liikuda kuni 28. märtsini. Ka Pärnu maavanem on kutselistele kaluritele teinud erisuse.

Kutselistel kaluritel soovitatakse jääl liikuda ohutuse huvides vaid jalgsi, A-kategooria mootorsõidukite, mootorsaanide või ATVdega.

Lääne prefektuuri piirivalvebüroo juht Margus Toomsalu sõnul on jääolud sedavõrd ohtlikud ja pidevalt muutuvad ning tegelikkuses ei soovita jääle minna mitte kellelgi.