Kalapüük

Venemaa kõrvaldas müügilt veel ühe Läti kalatoodete partii 

Kalale!, 14. jaanuar 2014 12:33
Venemaa ametkond praakis kontrollimise tulemusena välja veel ühe partii Lätis toodetud kalatooteid. Seekord astus vahele Venemaa tarbijakaitseamet (Rospotrebnadzor), mille arvates ei vasta Moskvas ja Moskva oblastis müüdavate kalakonservide organoleptilised näitajad ning rasva- ja energiasisaldus Venemaal kehtestatud normidele. Ametkonna teatel esitasid elanikud detsembris konservide kohta president Vladimir Putinile kaebuse.

Seekord astus vahele Venemaa tarbijakaitseamet (Rospotrebnadzor), mille arvates ei vasta Moskvas ja Moskva oblastis müüdavate kalakonservide organoleptilised näitajad ning rasva- ja energiasisaldus Venemaal kehtestatud normidele. Ametkonna teatel esitasid elanikud detsembris konservide kohta president Vladimir Putinile kaebuse.

Selle tõttu peatati Liepaja kalatööstuses Kolumbija LTD toodetud (peamiselt Libava kaubamärgiga) kalakonservide müük. Ühtekokku on poodidest seni leitud 24 000 sellist konservi.

Praegu viiakse Läti firma toodete suhtes läbi täiendavaid uuringuid.

Eile teatas Venemaa teine järelevalveorgan, föderaalne veterinaar- ja fütosanitaarjärelevalve amet (Rosselhoznadzor), et Lätist pärit sprotikonservide partiist leiti vähki tekitavat bensopüreeni.

Sprotikonservid on toodetud Läti ettevõttes Randa. Selle üks omanikke Oskars Grosmanis avaldas juhtunuga seoses hämmeldust. Grosmanise sõnul ei ole firma Venemaalt mingit teadet saanud. Ta kinnitas Läti Delfile, et Randa tooted vastavad kõigile normidele.

SVEN RANDLAID

ERR

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee