Kalapüük

KIK kutsub jäädvustama kalapääse 

Kalale!, 19. mai 2014 09:40
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) kutsub inimesi pildistama ja seeläbi märkama kodukandi paisude juurde rajatud kalapääse. Pildiralli eesmärk on panna inimesi märkama jõgedel olevatele paisudele rajatud kalapääse ning ühtlasi huvi tundma, mis kalaliigid antud jões elutsevad ning rändavad. Pildistamisperiood kestab 1.

„Kõik pildid avalikustatakse KIKi sotsiaalmeedia lehel ning meie lisame sinna omalt poolt kalapääsu kohta käiva info - mis kalaliike oodatakse pääsu kasutama, kes on selle projekteerija ja ehitaja ning milline oli projekti maksumus, “ ütles struktuuritoetuste projektikoordinaator Ööle Janson.Selleks, et kalapääsudest ja seda kasutavatest kalaliikidest rohkem teada saada, tuleks teha kalapääsust foto, laadida see KIKi Facebooki lehele või saata e-postiga kalapaas@kik.ee. Kodukoha kalapääsude leidmisel on abiks kaart.

Laekunud fotode seast valitakse välja nii KIKi kui ka rahva lemmik ning tööde autoreid tunnustatakse keskkonnateemaliste meenetega.

Alates 2009. aastast on KIK kalapääsude rajamist toetatud Euroopa Ühtekuuluvusfondi rahadest 18,3 miljoni euroga. KIKist on toetust saanud ligi 40 projekti ning selle raha eest on rajatud või rajamisel üle poolesaja kalapääsu. Kalapääsudega seotud projekte rahastatakse meetmest „Vooluveekogude seisundi parandamine“. Hetkel on käimas VII taotlusvoor, kuhu saab esitada taotlusi kuni 28. juulini.

KIK hoiab tervet elukeskkonda, väärtustab puhast loodust ning säästvat arengut. Juhtiva keskkonnaabi ja -investeeringute suunajana rahastab KIK erinevaid keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu struktuurifondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kokku on KIKist neljateistkümne aastaga toetust saanud üle 16 tuhande projekti.Keskkonnainvesteeringute Keskus 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee