Kalapüük

Peipsi puhastamisel eemaldati järvest ligi 500 nakkevõrku 

Kalale!, 28. aprill 2015 21:00
Foto: KKI
Keskkonnainspektsiooni korraldatud selle aasta esimese Peipsi järve võrkudest puhastamise kampaania käigus toodi kolme päevaga järvest välja 482 vana nakkevõrku, mille kogupikkuseks võib arvestada umbes 34 kilomeetrit.

Kase sõnul on hinnalisemate võrkude rohkus tingitud selle talve heitlikest ilmastikuoludest, mis tõid kaasa olukorra, kus kalurid viisid oma püünised püügile, aga kätte neid enam ei saanud.

Pühapäevast teisipäevani Peipsi järve põhjapoolses osas läbiviidud tragimisel tõmmati lisaks võrkudele veest välja üks mõrrakere ja üks sump.

Võrkudes oli üsna palju elusaid kalu (peamiselt latikad ja haugid) ja need lasti vette tagasi. Nagu tavaliselt, oli püünistes ka palju roiskunud kalu.

Kampaaniatega jätkatakse juba järgnevatel nädalatel ning järgmistes ettevõtmistes on lubanud kaasa lüüa ka harrastuskalastajad ja kutselised kalurid.

Vette triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest need püüavad kala veel pikka aega edasi ja kahjustavad seega kalavarusid.

Keskkonnainspektsioon korraldab Peipsi järve võrkudest puhastamist alates 2006. aastast ja igal aastal on järvest välja tõmmatud mitusada veekogu risustavat nakkevõrku.

Peipsi järve tragimised toimuvad Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahalisel toel. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee