Kalapüük

Eesti suurimaks pürgiv kalastuspoodide kett hakkab kandma nime Vobla 

Kalale!, 15. detsember 2015 22:00
Vobla.
Eesti juhtiv põllumajanduskontsern Oilseeds omandas olulise osaluse seni Kalastuskeskuse kaubamärgi all tegutsenud Kalale OÜ-st ja muutis poeketi nimeks Vobla. Eesmärk on tõusta Eesti suurimaks kalastustarvete ketiks.

Oilseeds grupi tegevjuhi Veikko Vahari sõnul on Kalastuskeskus nii teeninduse kui kauba kvaliteedi osas seadnud lati kõrgele kõigi Eestis tegutsevate hobikaupluste jaoks. Nüüd on õige aeg liikuda järgmisele tasmele, et kolme aasta pärast olla Eesti suurim kalastustarvete müüja.

“Vobla nime all tegutseme juba Lasnamäel. Järgmisteks sammudeks on Tartu ja Viljandi kaupluste kolimine suuremale pinnale tänavu detsembris ning tuleva aasta kevadel Tallinnas,” lausus Vahar. “Samuti avame mitu uut kauplust, laiendame kaubavalikut ja suudame pakkuda brändikaupadele parimat hinda.”

Sügise hakul suleti seni Tallinnas Tondil tegutsenud esindus, et see kevadeks uutesse ja suurematesse ruumidesse viia. Praegu tegutsetakse veel Kalastuskeskuse nime all Tartus, Pärnus ja Viljandis ning frantsiisina tegutsetakse Mustvees ja Rakveres. Peagi muutuvad needki Voblaks.

“Olen kirgliku kalamehena pikaaegne Kalastuskeskuse klient ja hinnanud seda just suurepärase teeninduse ja oskusteabe poolest. Kõik töötajad on kogenud kalamehed ja teavad detailideni kaupadest, mida müüvad,” rääkis Vahar. “Me oleme tõepoolest kauplus kalamehelt kalamehele.”

2013. aastal avaldatud Keskkonnaministeeriumi uuringu järgi on harrastuskalastajaid Eestis üle 300 000 ehk sisuliselt iga kolmas Eesti elanik on harrastuskalapüügiga kokku puutunud.

Kalale OÜ juhi Martin Meieri sõnul ei pruugi nii suur number tõde lõpuni peegeldada, kuid harrastuskalurite read on täienenud iga aastaga ning sellest on saanud laialt harrastatav hobi.

“Nelja aastaga oleme näinud harrastuspüügi plahvatuslikku kasvu. Üha suurema hulga inimeste jaoks on see muutunud regulaarseks ja kirglikuks hobiks, millele pühendatakse palju aega. Head püügikohad ei ole ju kiviga visata!” sõnas Meier. “Lisaks praktilistele nõuannetele, millise varustusega, kuidas ja kust püüda, on Vobla jaoks oluline inimesi ka üldisemalt harida. Heast varustusest tähtsamgi on oskus hoida loodust ja tunda häid tavasid.”

Kevadel avatakse ka uus veebipood, mis hakkab asuma aadressil www.voblafishing.ee

Oilseeds gruppi kuuluvad 6 täielikult eestimaisel kapitalil põhinevat ettevõtet. Suuremad neist teravilja ja rapsi kaubandusega ning põllumajanduslike sisendite müügiga tegelev AS Oilseeds Trade, Saksa kvaliteettehnika müüja ja põllutöömasinate hooldaja OÜ Jatiina, teravilja ja õlikultuuride kasvatamisega tegelev Oilseeds Agro OÜ, kuivateid ja elevaatoreid haldav Agraar Invest OÜ. Lisainfo: www.oilseeds.ee/et/est/oilseeds-grupp

Lisainfo:

Veikko Vahar

Oilseeds grupi tegevjuht

Kontakt:

annela.nairis@oilseeds.ee 

Martin Meier

martin@kalale.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee