Kalapüük

Kasepää Kala: Peipsi suurim võistlus taas tulemas 

Kalale!, 17. jaanuar 2016 22:00
Tänavu 27. veebruaril algusega kell 9 toimub taas Peipsi suurim kalapüügivõistlus Kasepää Kala.

Kalapüük hakkas aga uisumaratonile vaikselt jalgu jääma ja kaht üritust paralleelselt oli keeruline korraldada. Viis aastat tagasi liitus võistluse korraldamisega Peipsi Harrastuskalastajate Klubi ja siis viidi kaks üritust lahku. Nüüdseks on Kasepää Kala iga aastaga natuke kasvanud, välja on kujunenud kindel osalejaskond ja traditsioonid.

„Proovime võistluse omanäoliseks teha näiteks nii, et alati oleks hulgaliselt auhindu naisvõistlejate esikolmikule, kolmele esimesele mehele ja muidugi ka parimatele lastele,“ ütleb Tarvo. „Lisaks tuuraga jääaugu raiumise ja puurimisvõistlus. Kõikidele registreerinutele on peale võistlust tasuta supp.“

Võistluse püügiala on olnud 1,5 ruutkilomeetrine ning kohtunikud jälgivad, et alast välja ei mindaks. Nii on tingimused võrdsed kõigile. Telke ei ole samuti lubatud võistlusalasse üles panna. Kala püüda tohib tirguõnge, sikutiga ja soovi korral ka pärnu kirvega. Elussöödaga püük pole lubatud.

Paljudele kalastushuvilistele teeb ka sel aastal muret, et samal ajal on toimumas Eesti meistrivõistlused ja tõsistel proffidel pole võimalust tulla. Eelnevatel aastatel on saanud võistlust ka MVga ühildada nii, et Kasepää on meistrivõistuste etapp ja meistrid püüavad eraldi alas. Viimased kaks aastat on aga jääolud kehvad olnud. 2014 oli võistluse lõppedes püügialast 300 meetrit eemal vaba vesi ja eelmisel aastal pidi jääle minekuks liivast ja jääst traktoritega tammi ehitama, et rahvas üldse jääle saaks. Päeva lõpuks polnud ka enam sellest rajatisest suurt kasu, sest viimased tagasitulijad vajusid kohati vööni jääst läbi.

„Selliseid riske ei soovinud me enam enam võtta ja tõime võisltuse nädala varasemaks,“ tõdeb Tarvo. „Ootame Kasepääle kõiki, kes soovivad Peipsil ka võistlusel kätt proovida!“

Lisainfo:

Tarvo Leon

tarvo@kalale.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee