Kalapüük

„SUUR SAAK“: kalamehed püüdsid kuldmakrellide kõrvalt poolsada kilo kokaiini (1)

Toimetas Vidrik Võsoberg, 5. juuni 2019 10:59
Kalamees hariliku kuldmakrelliga, foto on illustreeriv.Foto: Pixabay
Kaks Ameerika avamere kalameest said Lõuna-Carolina rannikul kuldmakrelli jahtides väga võimsa saagi: politsei hinnangu kohaselt 30-50 kilogrammi kokaiini, mille väärtus on narkoturul kuni miljon dollarit.

Mehed kalastasid pühapäeva pealelõunal sadakond kilomeetrit Charlestonist kagus, kui märkasid vees mingit sorti prahilasu. Selle lähedal hüples mahi-mahi kalade (ka harilik kuldmakrell, dorado, dolphin fish – toim) parv. „Iga kord, kui sellest prahist möödusime, saime kala,“ rääkis CNNi teatel üks meestest.

Kui mehed olid kolm tundi kalastanud, otsustasid nad uurida, mida musta kilekotti meenutav praht endast kujutab ja hiivasid selle paati. Pärast koti avamist ja kahtlaste pakikeste leidmist võeti ühendust rannavalvega, kes omakorda teavitas politseid. Leitud kokaiin anti uurimiseks üle USA narkopolitseile.

„Midagi sellist Charlestoni rannikul kahtlemata just igapäevaselt ei juhtu,“ ütles meediale rannavalve leitnant Phillip VanderWeit. „Natuke tavapärasem on see kaugemal lõunas, olgu siis Kariibi meres või Vaikse ookeani lõunaosas.“