Loomad

Hunt on elus? Aidu karjääris leitud loom osutus koeraks (52)

Toimetas Marvel Riik, 25. juuni 2019 09:52
Koeralaip Aidu karjääris.Foto: Erakogu
23. juuni, võidupüha hommikul teatati Eesti Jahimeeste Seltsile (EJS) hukkunud loomast Aidu karjääris. EJS ekspertide grupp käis kohapeal, tuvastas fakti ja edastas info keskkonnainspektsioonile, kes kontrollis 24. juunil sündmuspaika ja tuvastas, et tegemist on koeraga, teatab Eesti Jahimeeste Selts.

Ida-Virumaal Aidu karjääris leitud looma puhul, kes oli vee all ketiga kivi külge aheldatud, tekkis leidjal kahtlus, et tegu on varem Sindi paisust päästetud hundiga. Hunt varustati enne taas loodusesse laskmist GPS-seadmega, mis aga polnud signaale edastanud juba nädal aega.

Samal teemal

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on kiiduväärt keskkonnainspektsiooni kiire ja asjatundlik tegutsemine. „Jaanipäev on eestlastel suur püha ning pole tavapärane, et sellel ajal toimuks aktiivset tegutsemist. Küll aga edenesid asjad karjääris leitud looma osas operatiivselt ja korrektselt. Täname nii kodanikku teatamise kui keskkonnainspektsiooni asjaolude selgitamise professionaalsuse eest,“ ütles Korts.

Ehkki karjääris uppunud loom oli koer, on siiski tegu julma ja šokeeriva teoga, mille EJS üheselt hukka mõistab. EJS on ühtlasi huvitatud kadunud hundi saatuse kindlaks tegemisest.

Keskkonnainspektsiooni pressiesindaja Leili Tuule andmetel on katkenud GPS-signaaliga hundi osas alustatud väärteomenetlust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee