Persoon

Marelle Lehter on kirglik kalamees, kes aastate jooksul on veest välja sikutanud korralikke purikaid. Naise suurim saak on olnud 7,3kilone haug.

Tippkokk Marellega Lämmijärvel kohakala jälgedes 

Vidrik Võsoberg, 12. juuli 2019 14:00
Marelle Lehter Lämmijärve kaldal varustust ette valmistamas.Foto: Aldo Luud

Käisime Tallinna kohviku Komeet peakoka Marelle Lehteriga (43) Lämmijärve ääres kohakala püüdmise mõtetega. Koha sedakorda ei saanud, küll aga ajada omajagu juttu nii selle nutika röövkala kui ka teiste soomuseliste püüdmise rõõmudest, kala valmistamisest ja kokatööst. 

Marelle Lehter on kirglik kalamees, kes aastate jooksul on veest välja sikutanud korralikke purikaid. Kõige sagedamini käib ta Võrus Tamula järvel paadi järel haugilante vedamas, teinekord aga ka Lämmijärvel ussiõnge leotamas või Nõval mere ääres lesta püüdmas. Naise suurim saak on olnud 7,3kilone haug, kelle ta enda sõnul tabas küll ilmselt nii, et viskas talle kogemata roosa landi pähe ja lõi purika sellega uimaseks. 

Eriti peab Marelle lugu kohast: see röövkala pakub oma nutikusega püüdjale parajat väljakutset ning on sealjuures eriliselt hõrgu lihaga. Ühel kaunil juunikuu hommikul võtame eesmärgiks katsetada Lämmijärve kaldalt spinningupüüki. Eeskätt lootusega tabada seda taibukat röövkala. „Koha on tark, teda on raske peibutada,“ sõnab kalamees. „Kui sul on midagi landi küljes, siis ega ta tule. Haug on nii ahne ja näljane, ta sööb kõike. Ükskord leidsime haugi kõhust isegi poolseeditud pardipoja.“Proua Marelle otsib autost välja Spin Joy 240M spinningu Sniperi rulliga ning landikasti. Rulli peal on naise sõnul igivana nöör. Nii spinning kui ka rull on pärast lapsepõlvepüüke uuesti seitse-kaheksa aastat tagasi aktiivsemalt kalastama hakanud Marelle teatel tal teised – esimene komplekt on juba läbi kulutatud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee