Mitmesugust

Feederdamine nõuab aktiivset püüdjat ja kavalat söödakokka  

Vidrik Võsoberg, 12. juuli 2019, 14:00
Denis Mežennõi Emajõe kaldal feederdamas.Foto: Aldo Luud

Võistlusfeederdaja Denis Mežennõi tutvustab eeskätt kalapüügisportlase vaatenurgast aktiivset ja saagirohket püügiviisi, mille puhul on oluline osa sööda valmistamise kunstil. Edasijõudnud õngemehele sobib feederdamine hästi latikajahiks.

Alljärgnev lugu on paigutatud sportkalastuse rubriiki eeskätt sellepärast, et loo peategelane Denis Mežennõi (32) on kirglik võistluskalastaja. Feederdamisega ei tegele ta selleks, et kala süüa, vaid pigem adrenaliini ja võitude nimel: suurem osa püütud saagist rändab hiljem sumbast tagasi vabasse vette. Aga kindlasti sobib feederdamine ka neile kalameestele, keda ei kannusta võistluskirg. Aktiivne ja parasjagu tehniline püügiviis võiks hästi istuda neile meestele ja naistele, keda korgi piidlemine juba kärsituks teeb ja kes tahaksid pärast püüki ikka panni kah naerma ajada. Näiteks Denis on ühel püügivõistlusel sikutanud veest välja enam-vähem oma kehakaalu jagu kala. Õppimise, katsetamise, arenemise ja avastamise rõõmu pakub feederdamine samuti ohtralt.

Mis on feederdamine? Feedripüügi või feederdamine või fiidripüügi puhul viiakse sööt täpselt väljamõõdetud kohas korviga vee alla. Korvist valguv sööt meelitab kala ligi ja (elus)sööda kallal maiustades haarab vete-elukas (loodetavasti) konksust. Korki ei kasutata: kalavõtu indikaatoriks on ülitundliku ridva tipu liikumine. „Mingit erilist kunsti siin ei ole,“ leiab Denis. „Tuleb hästi palju tööd teha, sest söötasid ja võimalusi on väga palju. Et aimu saada, mis ja kuidas töötab, peab neid võimalikult palju katsetama.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee