Ilm

KUUMALAINE? Nädalavahetusel tõuseb temperatuur üle 30 soojakraadi (25)

Ohtuleht.ee, 22. juuli 2019, 12:33
Foto: Teet Malsroos
Suviselt soe ilm läheb veel suvisemaks. Tuleval nädalavahetusel tõusevad temperatuurid 30 kraadini ja osades kohtades kõrgemalegi. Ärge siis unustage palavaga rohkelt vett juua.

Teisipäeval hakkab pilvisus hõrenema, suurem vihmahoogude võimalus on Lõuna-Eestis. Tuul on võrdlemisi nõrk. Õhutemperatuur öösel 12–17, päeval 22–26, meretuulega rannikul kuni 19 kraadi.

Samal teemal

Kolmapäeval jätkub õhurõhu tõus ja kõrgrõhkkonna tugevnemine. Päeval areneb pilverünki, millest pärastlõunal võib kohati ka hoog vihma tulla. Põhjakaare tuul püsib nõrgana. Õhutemperatuur öösel 10–15, rannikul kuni 17, päeval 23–27 ja meretuulega rannikul kuni 20 kraadi.

Neljapäeva öö on täiesti selge, päeval tekib pilverünki ja üksikud lühiajalised vihmarabinad on ka võimalikud. Puhub mõõdukas tuul. Sooja on öösel 13–17, päeval 24–29 kraadi. 

Reedel valitseb meil enamasti sajuta ja kuum ilm. Õhutemperatuur öösel 14–19, päeval 26–30 kraadi, meretuulega rannikul on lahedam. Tuul on nõrk ning puhub põhjast ja loodest, rannikul on briisituul.

Laupäeval jääme kõrgrõhkkonna vahetusse lähedusse. Pilvi on vähe ja ilm on kuiv. Tuul on nõrk ja ilm läheb veel kuumemaks. Õhutemperatuur öösel 14–18, päeval 27–32 kraadi, meretuulega rannikul on lahedam.

Pühapäeval nihkub kõrgrõhkkond Soome poole, aga hoiab meie ilma ikka kuivana. Tuul muutub tugevamaks. Õhutemperatuur öösel 14–19, päeval 25–30 kraadi, meretuulega rannikul on veidi jahedam.

Alates 6.aprillist kehtib Eestis tuleohtlik aeg. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik. Palun järgige tuletegemise juhiseid ja tehke tuld  ainult ettevalmistatud lõkkekohtades!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee