Linnamäe pais ja hüdroelektrijaam.Foto: Tiina Kõrtsini
Toimetas Vidrik Võsoberg 31. juuli 2019 12:12
Kui pärast Pärnu jõel asunud Sindi paisu lammutamist jäi osas kohtades jõest alles vaid nire ning paljud jõeäärsed majapidamised jäid kaevuveeta, siis Jägala jõel asuva Linnamäe paisu lammutamisel nii drastilisi tagajärgi ei oleks, leitakse keskkonnaministeeriumis.

Keskkonnaministeeriumi asekantsleri Marku Lambi hinnangul ei saa Sindi ja Linnamäe paisu lõhkumise tagajärgi võrrelda, vahendas ERRi uudisteportaal. „Linnamäe paisu ja paisjärve likvideerimisega sellist kaevude tühjaks jäämist ei tekiks, sest paisjärve vahetus ümbruses pole eriti asustust. Ning kui selline oht peakski olema, siis tuleb sellele leida lahendus võimaliku ehituse planeerimise faasis,“ märkis ta.

Ministeeriumi hinnangul on Jägala jõe näol tegemist suure potentsiaaliga lõhe- ja meriforelli jõega – kui see oleks lõhele avatud kuni Jägala joani, võiks see ligi 5 km pikkune lõik igal aastal anda kuni 12 600 noort lõhekala.

Samal teemal

Kommentaarid  (14)

mürka 22. august 2019 10:06
See oleks mu elu kõige õnnelikum päev kui see surnud lomp alla lastakse ja jaam maha võetakse! Tegemist on ju Natuura alaga, mida siin veel üldse arutada on?
on nii 1. august 2019 11:02
lõhume kõik tammid- muudame need ojadeks-porimülgasteks-laseme kallastel sisse vajuda jne. keerame kõik pahupidi-siis on kõik HÄSTI ......
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS