Loomad

Loomad trügivad linna ja lõppu sellel ei paista 

Karin Sõmer, 14. august 2019 20:30
PESUKARUD: Puuris armsad, linnaruumis nuhtlused.Foto: Teet Malsroos

„Linn ei ole ainult inimese oma. Üha sagedamini satuvad siia põlised metsaasukad ja see on süvenev suundumus,“ hoiatab Tallinna loomaaia loodushariduse osakonna juhataja asetäitja Inari Leiman.

„Inimasustus laieneb pidevalt, loomade looduslikud elupaigad aga vaesuvad ja kahanevad,“ selgitab Leiman oma hoiatuse tausta. Juuni lõpus jalutasid kaks karu, Pihkvas lahti lastud Polja ja Proša, julgelt Valga tänavatel ning kolasid hoovides. Kuigi karud on linnas harv nähtus – enamasti tükivad inimese lähedusse pisemad elukad –, esineb sääraseidki kohtumisi üha tihedamini ning need on ilmekaks näiteks metsade kadumisest. Karud pole inimeste lähedusse sattunud ainult Valgas. Mullu aprillis külastas mõmmik Paide koduhoovi, tänavu mais püüti karu fotole Viljandimaal Heimtali kandis teed ületamas, juunis laamendasid nad Lääne-Virumaa mesitarude kallal ning juulis filmiti karu taas Valga läheduses laisa enesekindlusega teed ületamas.   

„Inimasustus toob kaasa toidujäätmed ja inimkaaslejate rohkuse,“ nimetab Leiman ühe põhjuse loomade invasioonile linnadesse. Inimkaaslejad on nii rotid, hiired, varblased kui ka tuvid. 

Samal teemal

18.10.2020
Invasiooni algus?! Pärnumaa metsades otsitakse pesukaru. „Jumal hoidku, ma tunnen metsloomi!“
03.04.2020
Hiire nägu võib väljendada nii tülgastust kui ka mõnu
03.01.2020
VENEMAA TÄNAB: Eesti aitas üle piiri ekselnud karu kodumaale tagasi
13.11.2019
VIDEO JA FOTOD | Mõmmik Proša jõudis tagasi koju!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee