Persoon

Eksootiliste lemmikute kasvataja Peeter Rajaga Pärnumaal haugi trollimas

Kalamees Peeter Raja: „Tänapäeval pead kaval olema, et kala saada!“ 

Vidrik Võsoberg, 13. september 2019, 00:00
Foto: Erki Pärnaku

Nende ridade ilmumise aegu 61. sünnipäeva tähistav Peeter Raja peab mesilasi, pruulib koduveini (eriti hästi õnnestus viimane rabarberivein), tegeleb kodu- ja metsloomade nahkadega, rõngastab linde, keedab angerjasuppi, laseb inimestel boamaoga pilti teha ja ajab ilmselt veel oma tosinat asja. Kõige rohkem teatakse Peetrit aga kui eksootiliste loomade ja -lindude kasvatajat. Ning kalamehed teavad Peeter Raja ehk Sirpet kui kodanikku, kes juba üle poole sajandi osavalt soomusekandjaid veest välja suudab meelitada.

Lindi külas asuvas Reinu talus tervitavad külalisi kõige esimesena ülisõbralik ja sümpaatne bernhardiin Kusti ning justkui tema paroodiana mõjuv pisike koerarakats Muki. Muki on muidugi boss, väikese elukana peab tema end hambaid näidates tõestama ja kehtestama. Hiiglasekasvu Kusti aga pidavat olema lausa nii sõbralik, et viib oma söögikausi ise rebasele – lasku metsaelanik kah hea maitsta.Vaikust ja rahu siin mereäärses talus ei ole: kukk kireb, kalkunid, lambad, haned ja kõikvõimalikud muud elusolendid teevad kohati kõrvulukustavaid hääli. Peremees Peeter Raja tõdeb, et temalt küsitakse pidevalt, kui palju tal loomi ja linde on – kuid ta oskab vaid oletada, et 300–400 vahel.

Kas see Reinu talu on teie lapsepõlvekodu või olete uustulija?Mu vanaisa talu sai vahepeal ära müüdud, arvati, et meil ei ole seda ikka vaja, kõik on linnainimesed. Aga siis mingil hetkel tuli see jälle tagasi meie suguvõsasse ja nüüd siin saab vaikselt majandada. Pärast jaanuaritormi (2005. aastal mitmes Läänemere paigas suuri kahjustusi tekitanud orkaani mõõtu torm – V. V.) olin ma sunnitud nagu kuskil omale mingi pesa leidma ja siis ma siia maandusin.

Samal teemal

24. september 2019, 21:35
Inetust pardipojast kauniks luigeks: ebardiks tembeldatud kihnu maalammas taastab oma au

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee