Mitmesugust

OLUKORD LÄÄNEMERE KALLASTEL: kliimamuutuste üleelamiseks on Eesti lähitulevikus väga hea koht (1)

Rainer Kerge, 23. november 2019, 00:01
LÄÄNEMERE TERVIS: Kalateadlane ja Eesti mereinstituudi direktor Markus Vetemaa kinnitab, et praegu on Läänemeri tervem kui näiteks 70ndatel. „Kes ei taha uskuda, et keskkond on läinud puhtamaks, vaadaku enda veenmiseks merikotkaste ja hüljeste olukorda.“Foto: Teet Malsroos

„Muidugi hakkab Läänemeri rohkem üle kallaste käima, sest ookeani veetase tõuseb ja praegustest tugevamate tormide tõttu on tulevikus aeg-ajalt ka suuremaid üleujutusi. Samas Eestil veab, sest meil on maakerge. Saaremaal on see siiani olnud umbes sama suur kui maailmamere veetaseme tõus. Ma usun, et lähitulevikus on Eesti väga hea koht elamiseks,“ ütleb Markus Vetemaa, kalateadlane ja Eesti mereinstituudi direktor. Õhtulehe palvel pidas ta väikese loengu Läänemere tänasest ja homsest päevast.

„Vahel öeldakse, et Läänemeri on maailma kõige saastunum meri. Tegelikult tuleb Läänemere saaste osas rääkida kahest ainetegrupist.

Ühte gruppi kuuluvad selged mürgid nagu DDT (kunagine populaarne putukamürk), kloororgaanika või raskemetallid. Teise gruppi kuuluvad aga lämmastik ja fosfor, mis ei ole mürgised, kuid muudavad toitainetena elukeskkonda.

Samal teemal

1. juuni 2020, 14:45
KES ON SÜÜDI? Reostus Soome lahes jätab Eesti, Soome ja Venemaa ilma sadadest miljonitest eurodest
3. aprill 2020, 09:04
Tarmo Soomere miniloeng: kuidas end veenda, et maakera on ümmargune?
11. detsember 2019, 14:25
MUREKOHT: Gröönimaa mandrijää sulab aina kiiremini
22. detsember 2018, 00:01
Akadeemiku miniloeng: miks horoskoobid täppi lähevad?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee